| chiftelutacrocanta a întrebat:

De la ce varsta poate o persoana sa iubeasca?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iubesti de mic. La inceputiti iubesti parintii, apoi iubesti un coleg, o colega, apoi sotia ta si apoi pe sotia vecinului, etc. Iubesti de cand vezi lumea si pana mori. Mai greu este cu sexul. Exista perioade cand n-o poti face. Asta e!

| WaterDrop a răspuns:

Din luna a 8 a in interiorul mamei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca de cand te nasti, daca te referi la iubire parinteasca, dar la iubire adevarata (ma refer iubire pentru un partener(a),)probabil de la 3, 4 ani in sus?

| BadAngel3 a răspuns:

Am vazut cazuri- nu multe, 3 la numar- in care au inceput o relatie de la 13-14 ani - varste fragede de altfel - iar relatiile astea tin pana in prezent. Au intre 21-23 ani.

Acum parerea mea este ca incepand de la 16 ani poti sa te indragostesti.

| FanulMeu a răspuns:

Iubirea nu are vasta poate ai auzit asta deja happy
Iubirea fata de o persoana de sex opus care in urma se lasa cu un contact sexual incepe de obicei de la varsta de 13 ani cand apar hormoni.
dar iubirea ca termen si concept poate aparea de la vasta de 5 ani fata de o persoana din exteriorul familiei

| Vla2ca a răspuns:

De la orice vârstă iubirea nu are vârstă poți iubi și de la 5 ani de exemplu eu am 13 ani și de la vârsta de 10 iubesc o fata care acum are 11 ani bine ea nu mă place da înțelegi tu oricum omul se naște cu darul iubiri e în instinct mai ales la baieti

| Andrei_Barbu_1997 a răspuns:

Te ia filozofia la categoria de dragoste si sex? Serios coaie...serios?