| anonima_2511 a întrebat:

care dintre voi a fost inselat de prieten/a sau sot/sotie? cum ati reactionat? cum va-ti simtit atunci si dupa o perioada? va-ti despartit sau ati iertat si va-ti impacat?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand eram cu una la distanta ea in Romania eu in spania cred ca m-a inselat cu destui oricum nu i-am trimis bani deloc si nu i-am facut nici un cadou laughing nici ea nu a profitat de mine.

| lyrics a răspuns:

1. sunt cativa prieteni care ma vorbesc pe la spate. dar nu pun la suflet.2.am fost inselata de iubit.
am crezut ca mor atunci, si ca s-a sfarsit totul pentru mine.
simteam ca-l urasc.si ca numai vreau sa-l vad.
l-am iertat. dar apoi... m-am razbunat.si am vrut sa-l fac sa sufere si el.
eu doar vorbisem cu un tip, pe care nu-l vazusem niciodata.
totusi, a dus la ceva bun.
dar...cateodata ma gandesc ca.
persoana care inseala o data, o va face si a doua oara

| morena a răspuns:

Cand esti inselat de prieten, e una dar cand te inseala sotul e alta treaba! Mai ales cand iubesti! Inainte de casatorie l-am avertizat:'"prima data cand ma vei insela, te voi insela si eu! iar daca ma poti ierta te voi ierta si eu!"Si pot zice ca a functionat pana acum! Nu cred ca poti conta pe ce au facut altii in situatia asta! Depinde de ceea ce crezi ca poti suporta tu, fiecare are limitele lui! Daca merita sa ierti, daca poti sa ierti! In cazul acesta cred ca-ti cere mila, dar mai mila trebuie sa-ti fie de tine! Si chiar daca ierti, sigur nu poti sa uiti!

| BlackHorse a răspuns:

Prietena mea s-a despartit de minea cum 3 luni... inca nu sunt total revenit. Invat grei, nu pot fii atent, imi zboara gandul non-stop la ea, iar ei nici nu cred ca ii pasa. Nu stiu cum sau cand o sa imi revin, sper ca, curand.

| ahlrh a răspuns:

Intrebarea 1: Eu am fost inselat de prieteni.
Intrebarea 2: Nu a fost chiar o reactie, am tacut si am inceput sa-mi arat personalitatea puternica pentru a le dovedii ca ei au de pierdut, si tot ei au venit la mine... Dar n-am vrut asta de fapt, am vrut sa dispara sa se duca "Du-te, Du-te!" de aici.
Intrebarea 3: La inceput a fost un banal sentiment de pierdere...
Dupa un timp, am observat ca nu pot sta prea mult singur. (Eram trist, nervos, inganfat, nu aveam pofta de mancare, aveam mofturi peste cap si vroiam sa-mi fac numai rau.Si de aceea mi-am facut alti prieteni (mai de treaba/onesti). Cu care sunt si acum prieten cu ei, dar sigur m-am inpacat si cu o jumatate din prietenii care mau inselat, de fapt stii nu a fost o "inselaciune" mai degraba o lipsa de respect, o nesimtire, o tradare? Dar ceea ce conteaza pentru mine e "sa nu mai faca".
Intrebarea 4: Cum spuneam mai sus... m-am inpacat cu jumatate din ei, care au dovedit totusi putin respect, fata de ce-ilalti nesimtiti...

| cineva_4576 a răspuns:

E o intrebare prea scurta pe un subiect atat de complex, situatiile difera de la caz la caz.
Eu am fost inselata si chiar a renuntat el la mine pentru aia, avand si un copil de 9 luni impreuna, insa tot el s a intors la mine, si pana la urma nu mai pot fi cu el deoarece am fost prea umilita si injosita si batjocorita ca sa mai pot trece, acum dupa ce am trecut prin situatia asta, ar fi fost cu totul altceva daca era doar o aventura de o noapte cu una careia nu ii mai tinea minte numele.
Dar cum am spus, difera de la caz la caz.
Si este incredibil de greu si dureros, simti ca tot ce aveai se naruie, nu mai esti cine erai, incredea in sine s a dus pe apa sambetei, te simti ca si cand toata lumea asta vrea sa ti faca, sa te tradeze si sa profite de tine...
E greu, dar cu, credinta in Dumnezeu toate au rezolvare.
Sper sa treci bine peste asta daca treci prin asa ceva.
O seara placuta!

| Mya_9774 a răspuns:

Da am fost inselata.am reactzionat urat in sensul ca am suferit enorm. dar dupa l-am iertat am treqt peste. te sfatuiesc daca il sau o iubesti sa-l sau s-o ierti sa o luati de la inceput asta doar daca e iubire adevarata:*

| xXxKidFromDarkSidexXx a răspuns:

Hei, buna intrebare. Eu sunt una dintre acele persoane care am fost inselata de prieten, inca de 2 ori, intr-un mod urat, pentru ca desi aveam un fel de relatie virtuala, ne intelegeam super si urma sa ne vedem curand. Totusi, i-a parut foarte rau si a regretat foarte mult. Mi-am dat seama de asta pentru ca am trecut printr-o situatie extrem de grea amandoi dupa una din relatiile lui, in care a fost amenintat, si mai multe. Oricum, m-am simtit foarte nasol, ti-as explica mai multe in particular, daca ar fi cazul. Cert e ca acum suntem inca impreuna, mi-a promis ca n-o s-o mai faca si ca nu vrea sa ne despartim. Eu si acum nu ma simt in largul meu dupa toate alea, dar nah. incerc sa trec peste. happy