| anonim_4396 a întrebat:

Salut,poate o femeie sa te scoata din depresie cu adevarat? Dau funda

Răspuns Câştigător
| Morbid a răspuns:

Nu dar:
Exista 3 tipuri de femei.
* Care te baga in depresie
* Care te ajuta să ieși din depresie
* Și cele care te mențin în depresie.

| Mopmop a răspuns (pentru Morbid):

Ai uitat 2 categorii:
* care se bucura ca esti in depresie
*care te mai intreaba uneori cum iti merge cu depresia.
Lasand gluma la o parte chiar cred ca o femeie te poate acoate sin depresie daca se lasa curtata ai cucerita!

| Morbid a răspuns (pentru Mopmop):

Da mai sunt dinalea care se lasa curatate? Zi parere ta poate sunt eu mai tanar si nientelept
Muliti confunda depresia cu dezechilibru alimentar(program haotic)/ lipsa unei vieti sociale implinite si multe alte probleme.
Poate sunt unele care pot fi persone faine- da in veci pururea Amin nu te scoate una din #depresie- numai daca e psihiatru sau psiholog. Sau o platesti- o femeie nu se va chinui sa te schimb daca crede ca esti 'inferior' eI.

| Mopmop a răspuns (pentru Morbid):

Ai dreptate. Mai ales la faza cu un program bine stabilit pe care sa il urmezi! Daca ajungi sa nu ai un SCOP in viata sigur te paste depresia!
Asta pentru ca rolul creierului nostru este sa fie antrenat de la primul minut de viata intrauterina si pana la sfarsit...

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din depresie iesi singur, ca asta nu-i o boala de grup, ci proprie si personala.