| FlorinSandu15 a întrebat:

Salut, pot exista spermatozoizi si in afara acelui lichid, gen in afara spermei? Eram la baie si m-am masturbat, toata sperma a cazut in toaleta, dupa am tras apa, doar ca a ramas un fel de lichid pe penis, eu l-am atins iar dupa am pus mana pe clanta, dupa 5 minute a intrat o fata sa urineze, ea atingand clanta de la usa si mai apoi "pasarica" poate sa ramana insarcinata sau ceva? Va rog, dau funda celui mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Poti sa te speli linistit si este necesar sa te speli si pe maini, si la organ. Altfel mainile si organul vor capata un miros nu prea parfumat si care se poate simti de restul; la organ trebuie sa te cureti, pe langa miros, sa nu apara eczeme si infectii, desi sunt rare infectiile, este musai sa te cureti.
Nu crede TPU, siteul asta este mai mult bataie de joc decat ajutor neconditionat.
Trebuia sa mai mentionez: este imposibil ca spermatozoizii sa creeze sarcina doar pentru ca femeia a atins clanta usii! Este absolut absurd.
Spermatozoizii trebuie sa fie multi si in sperma(lichid) ca sa creeze sarcina; mai trebuie ca sperma sa fie si introdusa in vagin! Introdusa, nu lasata la gura vahinului unde se sterge femeia cu hartia igienica. De asta zic, este imposibil: trebuie sa fie multi spermatozoizi, nu rasfirati ca pe clanta (si eventual morti) si sa intre in vagin, nu sa fie lasati la intrare, ca ei sunt extrem de mici si pana ajung undeva, mor. De aia cand vrei sa faci un copil, lasi sperma in vagin (cu tot organul bagat).

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu poate sa ramana gravida.

| LPCTSTR a răspuns:

Ca sa existe posibiliatea de sarcina trebuie sa ajunga efectiv spermatozoidul in vagin, nu pe labile, ca-s lenesi, plus ca mai trebuie sa fie si in perioada fertila fetita.

| LPCTSTR a răspuns:

Insa intrebarea suprema este asta: tu nu te speli pe maini inainte sa iesi din baie?!
Nici macar nu te cureti la organ dupa ce l-ai folosit?
Adica cum se face ca aveai sperma pe mana si-ai iesit din baie fara stres?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Sa stii ca eu ma spal pe maini inainte sa pun mana pe organ. Mai ales acum cu acest virus. Organul meu este curat ca fac dus in fiecare dimineata, dar mana o pn pe mai stiu ce.
Si nu mai certa baiatul Sperma intetine pielea mainilor. Unele femei o folosesc drept masca de infrumusetare pentru fata, desi specialistii spun ca nu are efect.

| Niceguy2019 a răspuns:

Salut, spermatozoizii nu sunt chiar ca virusii gen corona virus...nu te stresa atat. Fata aceea s-a sters la pasarica nu cred ca a bagat si mana dupa ce a pus-o pe clanta. Stay calm!

| MarcelBoaba69 a răspuns:

Nu ti fa griji, am lasat o eu,