| tasica a întrebat:

Salut,prietena mea cu care am fost un an mi-a spus ca vrea o pauza, ca nu stie daca mai poate sa fie atrasa de mine. Sa o las sa i se facă dor de mine? Stiu ca vorbeste cu un baiat de a fost impreuna cu o colega de camera de a ei. E a 4 a zi de când suntem despărțiți. Azi dimineață am iesit din duș si m-am trezit cu ea la mine(noi stăm la cămin, amândoi). Se vedea că a plans cat m-a asteptat. Eu trebuia sa plec azi si d-asta a zis ca a venit,sa vada daca sunt ok. Acum o ora m-am întâlnit cu ea si colegele ei. Le-am spus un simplu bună din mers dar ea m-a văzut si a lasat capul in pământ. Am intors capul să vad daca se uită după mine dar s-a intors doar prietena ei cea mai buna. Eram un pic gelos,recunosc si mi-am invatat lecția si incerc sa ma schimb si in februarie la sfârșitul sesiunii să o chem la o cafea. Vreau sa ii las puțin spațiu si intimitate, sa o las sa se gândească daca mai continuăm sau nu. Doar ca ma zapaceste, nu inteleg de ce a venit la mine azi dimineață. Poate ma lămurește cineva, cam ce ar trebui sa fac si cum. Eu am speranța să ne împăcam. Multumesc frumos.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai zis că vorbește cu un băiat acum?
Lasa-i un timp să se gândească ce vrea să facă și după vedeți dacă mai continuați sau nu.

| tasica explică (pentru Andreeush):

Cam cat timp? o lună?

| Andreeush a răspuns (pentru tasica):

Lasă să te caute ea prima dată.

| tasica explică (pentru Andreeush):

Mi e frica ca nu o sa mă caute, poate așteaptă să fac eu primul pas

| cristimihailov a răspuns:

Cauta alta.

| Ilusion00 a răspuns:

Salut. eu am mers pe principiu ca ciorba incalzita a doua oara nu mai are acelasi gust, daca tinea cu adevarat la tine parerea mea ca nu mai vroia sa faca pauza. acum depinde de tine daca dupa aceasta pauza o sa vrei sa te impaci cu ea daca ea se va intoarce. bafta

| tasica explică (pentru Ilusion00):

M am gandit si la asta sincer. Doar ca nu stiu daca ar vrea asta