| Alex154 a întrebat:

Prietenei mele i-a întârziat ciclul 1 luna aproape. Contact sexual nu am avut ia fiind inca virgina dar eu am pus mana pe la ea prin zona, din cate stiu eu cu grija dar totusi ..nu mai stiu sigur. S-a intamplat acum 2 luni..stiu ca sanse sunt ca întârzierea sa fie de labo posibila sarcina dar exculd chestia asta pentru ca am avut grija dar totusi mai am si indoieli. Ea a fost si foarte stresata si agitata.voi ce credeti sa fie sau nu gravida..semne nu are ca ar fi

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ciclul menstrual al prietenei tale este dereglat deci este de tip NEREGULAT, din cauza unor dereglari hormonale suficient de grave care se produc in organismul ei datorita faptului ca anumite glande hormonale functioneaza defectuos sau incorect. Din acest motiv fiindca nu se produce la timp ovulul, ciclul menstrual devine neregulat si se prelungeste pe termen nedefinit, imposibil de stabilit. Ar fi cazul sa te linistesti fiindca NU poate fi vorba de o sarcina nici macar una pur ipotetica, din moment ce nu ati intretinut nici un contact sexual adevarat/real iar posibilitatea de a se fi putut produce o "inseminare" prin intermediul mainii tale este de-a dreptul utopica. big grin Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Intarzierea de o luna, trebuie sa va dea de gandit ca ar putea fi gravida.

| StefanCosmin a răspuns:

Nu ai cum sa lasi o femeie/fata gravida doar daca ii pui mana la zona, decat daca n ai avut sperma pe mana, si i ai bagat degetele

| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Poate altcineva a actionat inaintea ta si nu mai e virgina! sau se poate sa fi avut ceva pe mana cand ai pus-o in zona intima si a ramas insarcinata