| Mihaixxzy a întrebat:

Salut.
Prietenei mele trebuia sa ii vina menstruația in jurul datei de 26 septembrie, dar nu a venit.

Pe 11 Octombrie a curs foarte foarte putin.

Pe 22 am facut 3 teste din care 2 au iesit negative iar la unul a fost doar o linie si cealalta nici nu stiu sa zic daca mi s-a parut sau a fost foarte foarte stearsa.

Asa ca ieri am hotărât sa facem un test de sange beta hcg a cărui valoare este 0.2

Ce inseamna asta? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Interpretarea valorii rezultatului testului beta-hCG obtinut este urmatoarea :
-- valoarea situata intre 0, 15 si 5, 3 mUI/ml sange = NEGATIV
-- valoarea situata intre 5, 3 si 5, 8 mUI/ml sange = NECONCLUDENTA si in acest caz testul se repeta dupa 3 zile
-- valoarea situata peste 5, 8 mUI/ml sange = rezultat POZITIV
In cazul tau, valoarea de 0, 2 mUI/ml sange obtinuta prin analiza de laborator, se incadreaza in valoarea normala si generala care exista permanent in corpul omenesc. Multa sanatate!