| dannyadmin a întrebat:

Salut prieteni, am nevoie de ajutorul vostru cu un sfar. Problema care ma face sa fiu confuz, consta in ceea ca de 2 saptamani imi place de o fata, acum 2 saptamani de fapt ne-am si cunoscut, dansa e mai timida. Si eu vreau ceva mai serios, vorbim si ne simtim bine, dar mai mult pe net se intampla asta. Ea mi-a zis ca nu are prieten, si eu am crezut-o, iar astazi o cunoscuta de a ei, ( merg la sala impreuna ), mi-a zis ca cand erau la sala o suna fostul prieten, si aceasta fata care mi-a zis tot mentiona ca ea se intalneste cu ala. Ce sa fac, nu vreau sa refuz la ea, pentru ca imi place, dar pot sa o cred daca imi spune adervarul ca nu are prieten, sau sa-i dau crezare cunoscutelor ei? Va rog mult, sunt confuz, si simplu nu stiu ce sa fac, dar mentionez ca am intrebat-o direct daca are pe cineva si mi-a zis ca-i singura acum. Merci anticipat?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Ca cand tu erai confuz, poate ca ea avea un prieten. Ca cand te-a cunoascut pe tine, ea s-a schimbat total, pentru ca nu doreste sa piarda un asemenea baiat.

4 răspunsuri:
| ЖAngelOfLoveЖ a răspuns:

Ar trebui sa ii dai mai multa atentie, si sa vorbiti mai mult. probabil ea nu te place asa de mult.ori e f timida. si mie mi se intampla asta des.La fete e ceva mai complicat. O fata e greu de inteleswinking. Nu poti sa stii niciodata ce sentimente are. Nu spun ca nu o iubesti. Tu probabil ca da, ea dupa cele spuse, degeaba a 'mintit' ca nu are iubit..Nu stiu, dau cu presupusu, scuze de 'mintit', dar asa am inteles euhappy.Ca e vorba si de asa cevahee hee.

| IlonaS a răspuns:

Incredere totala nu poti avea niciodata in vorbele cuiva. Important este ca tu sa-ti dai seama daca ea minte sau daca spune adevarul.Cum sa faci asta?! Foate simplu : Petrece tu mai mult timp cu ea... timp real si nu pe internet. Daca ea este timida, nu inseamna ca trebuie sa fii si tu timid. Invit-o pentru inceput la un suc, vorbiti despre ceea ce va place, despre ceea ce nu va place si incetul cu incetul, vei ajunge si la acel subiect, in care ea mai are sau nu mai are pe cineva. Iti vei da seama daca te minte, deoarece se va fastaci sau va evita intrebarea. Nu te poti baza doar pe vorbele unei singure persoane, si-anume pe vorbele prietenei comune, poate aceasta fata nici macar nu o place pe ea si vrea sa o necajeasca sau poate ca fata aia te place pe tine si vrea ca tu sa nu o placi pe cealalta... Variante multe pot exista, important este sa te convingi singur de ceea ce vrei sa aflii. Succes!