| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de ajutorul vostru. Acum 3 luni am cunoscut la scoala un baiat. Prima data nu am simtit nimic special, era doar o noua persoana pe care am cunoscut-o, insa el parea interesat sa afle mai multe despre mine, iar peste 2 zile ne-am intalnit din nou si s-a purtat foarte dragut cu mine si asta m-a facut cumva sa imi sporesc interesul pentru el. Am continuat apoi sa merg la el in clasa zilnic, pentru a il vedea. Dupa 2 saptamani colegii lui incepeau sa bata apropouri:"Baga-te pe el.", "Ii place de tine", iar eu la aceste apropouri raspundeam cu "Ce?", iar el apoi spunea "Nimic, a zis doar ca esti frumoasa". Mentionez faptul ca eu nu am avut o relatie pana acum si sunt timida, de asta nu am stiut cum sa reactionez la remarcile pe care le-au facut colegii lui, acum insa regret pentru ca de o luna deja aproape ca nu ne mai vorbim asa cum o faceam inainte, dar tot vad ca se mai uita la mine. Ma priveste pe furis. Adoram sa vorbesc cu el, insa mi-e teama ca pentru faptul ca nu am reactionat el sa isi fi pierdut interesul. Voi ce parere aveti? Imi puteti da un sfat?

Răspuns Câştigător
| DevilRock a răspuns:

Și-a găsit pe alta și tu ca proasta îți faci iluzii degeaba.
Dacă îi interesa-i măcar un pic s-ar fi apropiat de tine.
Asta cum că nu ai reacționat la remarcile facute de prietenii lui nu înseamnă nimic. Nu te amăgi singură.
Lasă-l în pace dacă vrei să nu suferi ca fraiera mai târziu.

| Nobody02 a răspuns (pentru DevilRock):

Stiu ca nu are prietena, dar e posibil sa placa pe altcineva. Deci in concluzie, ai dreptate.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ma priveste pe furis. Adoram sa vorbesc cu el, insa mi-e teama ca pentru faptul ca nu am reactionat el sa isi fi pierdut interesul.

Dacă te privește pe furiș, nu și-a pierdut interesul.
Este și el timid ca tine.
Nu te lua după colegi, dar dacă în treacăt îl saluți și schimbi două vorbe, te lămurești și poți relua relația.

| SatraBenzbest a răspuns:

Acum trebuie sa te gandesti foarte bine,dandeste-te daca si tu ti la el. Daca tii la el si realizezi asta verbeste-i,intreaba-l daca vrea sa iesiti candva pe afara, la un film, in parc, patinoar(ca tot e perioada).Si apropiati-va, ca intr-un final sa i sui ceea ce simti pentru el si daca e sa te placa(sigur te place din ceea ce ai spus tu)intreaba-l daca vrea sa fiti impreuna sau poti astepta sa te intrebe el. Daca reusesti sa fi cu el va urez o relatie minunata, sa va tinahappy :*