| Elenasaveta5550 a întrebat:

V-am spus ca recent am cunoscut un băiat de care îmi place mult, dar astăzi a apărut fostul, mai am și sentimente pentru el dar nu vreau sa renunț nici la prietenul meu, mentionez cu fostul am avut un an de relație, ne-am despărțit acum 2 săptămâni și l-am cunoscut pe actualul iubit și ca din senin mă atrage a mai pățit cineva asa? Voi ce ați face ce ati alege?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai 23 de ani... ma asteptam sa intelegi cum functioneaza aceste lucruri, nu?

Dar nu este nimic rau sau tragic, totul o sa fie bine.

Referitor la problema ta, ar fi si absurd sa alegem noi pentru tine nu? Nu putem sa iti zicem ce am alege noi, pentru ca nu suntem tu, nu suntem in situatia ta, nu cunoastem persoanele respective.

Dar, daca chiar ar fi sa dau un raspuns, iti recomand sa stai putin linistita, sa nu te mai gandesti la asta si sa te bucuri putin de clipa actuala, o mica pauza de relaxare.
Dupa, cand ai mintea "proaspata" poti sa faci ceva in acest sens.

Ai zis ca esti intr-o relatie, ma astept sa fii intr-o relatie in care iti iubesti partenerul. Daca ai zis ca mai ai sentimente si pentru fostul partener, inseamna CLAR ca nu iti iubesti actualul partener, motiv pentru care nu prea pui asa mult pret pe aceste lucruri. Dar nu este nicio problema, daca nu te simti atrasa si nu iti iubesti actualul partener, pana la urma nu poti sa ii spui "inimii" ce sa faca, nu?

Asa ca ce faci? Doar tu poti sa iei o decizie legata de aceasta situatie. Dar gandeste-te... daca asta se intampla odata, de ce nu s-ar mai intampla iar? thinking

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă-l iubeai așa mult pe fostul, cum de l-ai înlocuit cu altul, după aprox. o săptămână? Nu ai fost prea rapidă? Am văzut că in data de 6 ian, te lăudai deja cu altul.

| T0T a răspuns:

Probabil mai mult de 15 ani nu ai, deci mintea nedezvoltată e problema. Ocupă-te de școală.

| Elenasaveta5550 explică (pentru T0T):

Greșit! Am 23 de ani, și m-am ocupat de școală

| DoarBogdan a răspuns (pentru T0T):

Ti-a zis-o aici...hee hee

| T0T a răspuns (pentru DoarBogdan):

Atunci e de Doamne ferește.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Elenasaveta5550):

Pai avand in vedere ca ai 23 de ani... ma asteptam sa intelegi cum functioneaza aceste lucruri, nu?

Dar nu este nimic rau sau tragic, totul o sa fie bine.

Referitor la problema ta, ar fi si absurd sa alegem noi pentru tine nu? Nu putem sa iti zicem ce am alege noi, pentru ca nu suntem tu, nu suntem in situatia ta, nu cunoastem persoanele respective.

Dar, daca chiar ar fi sa dau un raspuns, iti recomand sa stai putin linistita, sa nu te mai gandesti la asta si sa te bucuri putin de clipa actuala, o mica pauza de relaxare.
Dupa, cand ai mintea "proaspata" poti sa faci ceva in acest sens.

Ai zis ca esti intr-o relatie, ma astept sa fii intr-o relatie in care iti iubesti partenerul. Daca ai zis ca mai ai sentimente si pentru fostul partener, inseamna CLAR ca nu iti iubesti actualul partener, motiv pentru care nu prea pui asa mult pret pe aceste lucruri. Dar nu este nicio problema, daca nu te simti atrasa si nu iti iubesti actualul partener, pana la urma nu poti sa ii spui "inimii" ce sa faca, nu?

Asa ca ce faci? Doar tu poti sa iei o decizie legata de aceasta situatie. Dar gandeste-te... daca asta se intampla odata, de ce nu s-ar mai intampla iar? thinking

| tzionut a răspuns:

Eu nu merg niciodata pe ciorba reincalzita. Problemele pentru care te-ai despartit de fostul nu au disparut doar alegi sa le minimizezi. In plus increderea odata pierduta o recapeti foarte greu. Dar tu faci ce doresti. Este viata ta.