| Denis123456 a întrebat:

Salut prieteni mei,am o intrebare, preputul se rupe singur sau la primul contact sexual? si doare cand se rupe?

Răspuns Câştigător
| OMFGConrad a răspuns:

Prepuțul nu se rupe singur. Acesta se înlăturează (dacă vrei asta sau dacă asta au vrut părinții tăi când erai mic) pin procesul numit "circumcizie".
La ce te referi tu este fenul penisului (ața) aia se poate rupe sau nu se poate rupe, depinde de foarte mulți factori, precum elasticitatea ei, vârsta ta, duritatea cu care s-a executat actul sexual etc. Și nu, nu doare la modul insuportabil. E ca o pișcătură care ustură un timp (scurt, de obicei), iar sânge nu curge decât câțiva stropi. Deci, nu ai de ce să-ți faci griji.