| Kleb a întrebat:

Sa va explic putin situatia mea: Iubitul surorii mele are o vecina pe care eu o plac foarte foarte tare, iar el i-a spus asta laughing Poimaine o sa ma intalnesc cu acea fata, deoarece acest baiatul asta o va lua cu el numai sa ne vedem laughing Treaba e ca eu deja am inceput sa ma emotionez, daca fata deja stie ca o plac nu prea o sa mai am ce sa vorbesc cu ea, de fata fiind si sora mea si iubitul ei...Deci, ce as putea vorbi cu ea cand ne-am intalni, tinand cont ca nu o sa putem fi singuri si ea deja stie ca o plac.Dau funda si vor folositor! Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| anonim2533 a răspuns:

Cea mai usoara portita de scapare la asta e sa fii cat de amuzant poti. Sa faci din asta ceva care ti se pare normal.
Adica daca ei se vor uita la voi insistent si fata aia deja stie, ai putea sa te dai la ea dar sub forma de gluma. Gen "ce faci?", sau pune o ganganie pe ea fara sa vada si dupa te apropii usor si iei gangania si zici "stai nemiscata, asa gata. Ti-am salvat viata" asa mi-a facut mie cineva mai demult, exact acelasi lucru cum aveti si voi si era super dragut. Fetelor le plac baietii amuzanti, dar glume dragute nu legate de sex sau alte chestii de genu.
Usor usor in gluma ii ceri Facebookul si ai cum sa vorbesti cu ea fara sa fie cineva care sa va strice conversatia.
Important e sa nu exagerezi cu glumele, si sa fie in limita bunului simt. Noroc!

| Kleb explică (pentru anonim2533):

Si, ce discutii as mai putea avea cu ea? Adica nu vreau doar sa stau langa ea si sa tac toata seara laughing As vrea sa vorbesc intr-una dar imi e cam rusine de ea si nu stiu de ce

| anonim2533 a răspuns (pentru Kleb):

Incepi si tu cu un "buna bunaaaa" cu zambetul laaaarg, dupa daca stii la ce liceu e o bagi pe aia clasica cu "il cunosti cumva pe? E a 10a" normal, poate va zice nu, si tu o bagi pe aia cu "aaa, credeam ca il stii, e unanim de al meu" dupa o intrebi ce profil e, cum e liceul...
Incet incet incepeti sa vorbiti. Sa fi gentalman, ea intra si iese prima, dupa tu, chiar daca esti si cu vei doi. Mai discutati toti, mai faci o gluma, sa nu o lasi pe dinafara la orice subiect, orice ar fi.
Inutil daca ii ceri nr ul de tel, sa nu faci asta ca e penibil. Doar Facebook ul, si dupa o saptamana de vorbit pe Facebook ceri si nr de telefon

| anonim2533 a răspuns (pentru anonim2533):

E un amic*

| Kleb explică (pentru anonim2533):

Da, as prefera intrebari care nu-s legate de scoala laughing gasesc eu pana la urma ce sa o intreb laughing vreau doar sa nu par timid sau stiu eu ce ca poate iese ceva... apropo, ea e cu 2 ani mai mare ca mine happy dar asta nu i o problema

| anonim2533 a răspuns (pentru Kleb):

Auci...mna faci cum crezi dar asa se incepe usor usor, doar n o intrebi de casa si copii

| Kleb explică (pentru anonim2533):

Normal ca nu laughing dar nu stiu daca i-ar conveni sa o intreb de scoala laughing

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Kleb):

Îţi pun că dacă incerci să cauţi subiecte de discuţie dr dinainte, o să iasă o mare varză 100%. Nu o să mai ştii nimic din ce ti-ai propus să vorbeşti. Aşa că soluţia e să NU te gândeşti deloc la ce veţi vorbi. Go with the flow!

| Kleb explică (pentru Necunoscut112):

Voiam sa caut subiecte dinainte fiidnca eu sunt cam timid cu fetele(si nu stiu cum sa scap de aceasta ''boala'') fiidnca altfel as putea face diversitati, cum ar fi laughing sa ma dau mai langa ea sa incerc sa o iau in brate etc...dar mi e cam rusine

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Kleb):

Cum înveți fără să practici?

10 răspunsuri:
| Kleb explică:

Ce raspuns relevant...