| EnvyU a întrebat:

Salut, sambata o sa vina o ...prietena..sa zic asa, la mine, eu sunt singur o saptamana, sincer mie imi place de mult de ea si chiar am avut o sansa sa fim impreuna dar nu prea a mers ca ea abia terminase urat o relatie si am ramas amici, o cunosc de cativa ani, dar nu suntem asa apropiati, doar mai discutam pe facebook si la telefon dar nimic serios.
Mai glumim cateodata despre chestii gen ca daca am fi singuri m-ar sfasia si apoi zice glumeam glumeam....eu sincer incerc sa nu dau atentie pentru ca ultima oara cand a fost la mine si am incercat sa facem ceva doar ne-am pipait dar a refuzat clar sa o sarut...asa ca mi-am luat gandul.
Asa deci sambata vine si o sa facem noapte alba, adica bautura, mancare muzica jocuri filme, etc.
Voi ce ziceti, sa incerc glumite cu tenta sexuala? sa ma dau la ea? sa o abordez in vreun fel? sau pur si simplu sa ma simt bine si atata tot? Ah si inca ceva ce filme sa iau sa ne uitam? daca stiti ceva comedii dar ceva gen knocked up adica cu o fata si un baiat in cuplu ceva tongue, sau orice gen credeti ca ar merge happy.
Inca o chestie dar nu stiu daca are relevanta, e pe rosu si mi-a zis de cateva ori chestia asta ex: "vezi ca sunt pe rosu, si am cosuri si sunt urata sper sa ma accepti" sau "daca nu eram pe stop nu stiu ce iti faceam, haha glumesc mai" nu stiu ce sa mai cred, ori ascunde faptul ca ma vrea ori isi bate joc de sentimentele mele...by the way eu i-am zis ca simt ceva pentru ea, dar mi-a raspuns cu o schimbare de subiect.

Răspuns Câştigător
| Clarity a răspuns:

Cel mai bun film care sa te uiti cu el ii The ugly truth, mi se pare ca vi se potriveste sa va uitati in momentu asta si ii si comedie, tot timpu am adorat filmul acesta. Poti sa o abordezi cum o faci de obicei, dar incepe incet nu sari dintr-o data peste ea, si cand incepi incet incearca sa urci tot mai mult si tot mai mult( la asta ma refer cu datu la ea, adica ia-o de mana, pune-i mana pe picior, ia-o in brate, si de aici continui) mai ales in caz ca nu zice ceva, continua. Poate dupa toate astea o sa va si sarutati, nu cred ca isi bate joc de sentimentele tale fiindca glumeste cu tine intr-un sens unde te vrea, asa trebuie sa faci si tu inapoi, asta ii un joc care se joaca de la unul la altul unde glumiti si va vreti unul pe celalalt. Sper sa te ajutewinking.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti spune tot timpul ca ti-ar face anumite lucruri dar de fiecare data cand i se ofera ocazia "intervine" ceva, e destul de clar cum sta treaba. Judeca oamenii dupa fapte si nu dupa vorbe. E clar ca doar se joaca cu tine. Asta sau e atat de complexata incat ii este foarte teama sa faca pasul cel mare.

| EnvyU explică (pentru anonim_4396):

Aici ai dreptate, e putin cam indecisa si chestia asta a aratat-o de multe ori. Ea a mai incercat sa aiba o relatie cu un tip care cica i-a placut mult, dar dupa o luna sau ceva nu a mai mers (si nu au facut sex). Cred ca voi incerca sa ma relaxez si sa nu iau totul in serios, o sa incerc sa ma apropii si poate sa o sarut sa vad daca ma refuza clar sau nu. Oricum ai dreptate ca vorbeste cam mult.

| Țoglă a răspuns:

Fă câteva glumițe cu tentă sexuală și dacă schimbă subiectul, renunță la gândurile tale și distrează-te exact cum fac doi prieteni.

| AnimeStyle a răspuns:

Zii ca o iubesti! Sa nu o pierzi! Daca fata e speciala si merita spune-i!
Spune-i ca se joaca cu tn.sau ce vrea?
Zi ca o iubesti din toata inima!
Daca fata e speciala merita!
Daca nu ii spui se va termina urat. O vei pierde man. O sa apara altul sad.
Zii fara ezitare intreab-o vrea sa fiti impreuna zii ce simti!

| EnvyU explică (pentru AnimeStyle):

Din pacate nu sunt genul sa spun cuvintele alea. Am realizat ca iubirea pentru mine nu exista si ca m-am racit foarte mult. Am avut cateva esecuri cu fetele si mi-am dat seama ca nu trebuie sa te lasi dus de val ca o sa te ia valu si te ineci.
O sa incerc dupa cateva beri sa o trag de limba cu sentimentele sa vad daca simte ceva si poate atunci voi risca.