| ionutflorin123 a întrebat:

Salut, simt de la un timp ca nu mai pot indragosti, adica ma uit pe strada si imi place ce vad cateodata dar nu ma pot indragosti, nu am pe nimeni, incerc sa ies in evidenta, ma imbrac frumos mai ales ca am un piept mare, ma spal, ma parfumez si nimic.

Răspuns Câştigător
| Clytia a răspuns:

Hei! Te înțeleg pentru că și mie mi se întâmplă asta de un timp... Ideea e că nu te poți îndrăgosti așa la întâmplare, de oricine. Tu doar încercă să cunoști persoane noi că sigur o să apară cineva care să-ți atragă atenția.
Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat
| Clytia a răspuns (pentru nimportequi):

Mă amuză răspunsul tău, sincer. Noi nu facem nimic? Atunci spune-mi mie cât te mult te-ai implicat tu, ce ai făcut așa măreț?! Dacă ai abordat tu primul o fată, ce crezi că ai făcut mare lucru? Nu te pune nimeni să o faci, să cunoști persoane noi. Dacă tu preferi singur, nu înseamnă că și ceilalți o fac. Așa că nu mai invidualiza!

| ionutflorin123 explică (pentru Clytia):

?

Răspuns Apreciat de Editori
| Foame a răspuns:

In subconstientul tau exista mai multe criterii("reteta" dragostei tale) pentru a te indragosti de cineva trebuie sa iti indeplineasca aceste conditii.
Din moment ce aceasta este diferita pentru noi toti, dureaza pana gasesti o persoana care sa le nimereasca pe toate.De ce zic sa le nimereasca? pentru ca chiar daca stii ingredientele,ele trebuie sa aiba o anumita ordine,la fel ca si o reteta de bucate.
Crietriile pot fi:de tip fizic(bruneta,ochii caprui,sprancene etc),cum merge,o privire pe care ti-o arunca,un cuvant,gesturi,miros,o atingere si multe alte variabile de acea este greu sa te indragostesti.+ordinea trebuie sa fie corecta.
In plus, poti sa faci o persoana sa te placa doar daca stii sa creezi raport(vocabular, postura, gesturi, respiratie, tonalitate etc). Pentru ca oamenilor le plac oamenii ca si cine? ..ca si ei insisi.
Deci depinde ori de noroc ori de acea persoana(ce stie sa faca).Si cand se nimereste/foloseste combinatia la seif te si indragostesti.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi normal că nu te îndrăgostești așa random că vezi pe cineva pe stradă, trebuie să ajungi să cunoști o persoană ca să te îndrăgoștești

| Emma30555 a răspuns:

E normal, sa te îndrăgostești e un sentiment destul de rar cred ca de foarte puține ori în toată viata se poate întâmpla, asa ca ti place de un băiat se poate dar sa simți fluturași și emoție eu cred ca e se întâmplă rar

| Hellboy96 a răspuns:

Trebuie sa găsești pe cineva cu care sa te simți bine, sa iti placa de aceea persoana