| RobertaNebuna a întrebat:

Imi place de un baiat din scoala foarte mult. Eu stiu multe despre el dar el nu stie despre mine. Problema e ca lui ii plac fetele emo si eu nu sunt emo. Si nici nu vreau sa fiu. La el in clasa e o fata emo cu care se intelege super bine si eu sunt putin geloasa pe ea. Stiu ca nu ar trebui dar sunt. Recunosc! Ea poarta mereu aceeasi bluza si blugi si eu ma chinui sa arat bine sa ma parfumez sa ma machiez sa ma imbrac frumos si curat si ea mereu cu aceleasi haine si am impresia ca ii place putin de ea. Dar si mie imi place de el. Si mereu am incercat sa-i atrag atentia sa vorbesc cu el sa vedem ce am in comun. Dar nici odata nu am reusit. Stiu numa in ce clasa e cum il cheama cati ani are ce prieteni are ca are un caine si ca joaca fotbal si ca e portar. Atata stiu despre el. El nu stie despre mine nimic. Cred ca nici numele macar nu mi-l stie. Si sunt cam trista ca mereu cand incerc sa ii atrag atentia el vorbeste ori cu altcineva ori face altceva ori merge in alta directie. Si moor jur ca mor. Imi place de el de cateva luni bune. M-am saturat...simt ca incep sa-mi pierd interesul. Si mereu imi zic lasa ca mai sunt baieti si imi pierd interesu si dupa aia cand il vad iar, uit de mine nu mai stiu sa mai vorbesc, zici ca-s tampita. Ce sa fac ca nu mai stiu? Cum sa-i mai atrag atentia fara sa devin emo? Adica stiu ca ii plac si alte fete nu numai cele emo dar vreau sa stiu ce fete ii plac. Si am intrebat-o pe o prietena din clasa de la mine despre el. Si nici ea nu stie prea multe. Il cunoaste numa asa de prin scoala. Ce sa fac? Ajutor va rog. Imi place mult de el!

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Buna!
Stii ce mi se pare ciudat in povestioara asta a ta? Ca nu il cunosti prea bine, nu stii prea multe despre el, insa esti sigura ca ii plac fetele emo.
Ai incercat macar o data sa intri in vorba cu el si sa duci asta pana la capat? Sunteti in aceeasi scoala, si asta ar trebui sa fie un avantaj in a intra intr-o discutie oarecare cu el. Vor fi evenimente scolare, poti sa deschizi un subiect de discutie pe tema respectiva, sa ii ceri ceva pareri. Te-ai gandit ca el si acea fata sunt doar prieteni?
De ce va e teama oameni buni sa fiti respinsi? Oare cei respinsi nu ar trewbui sa gandeasca ca totusi au incercat, si ca e mai bine decat sa isi petreaca timpul gandindu-se ca daca?
Oricum, bafta, mult succes atat pe plan scolar cat si in cel personal/sentimental!

| misu a răspuns:

Daca i place emo, renunta

| YourCupidon a răspuns:

Offfff.....eu una cred ca nu prea se poate lega cea intre voi, e clar ca suntetii extrem de opusi, eu nu iti spun sa devii ceea ce nu est dar incearca macar sa ascultii muzica pe care el o asculta, leaga o conversatie despre cel place lui, fa-ti prieteni comuni.Bafta

| RobertaNebuna explică:

Vroiam sa va spun ca el nu e emo se imbraca chiar foarte bine. Cateodata am impresia ca e fiu de bogatani. Deci el nu e emo. Doar ca ii plac emo.