| Alin1415 a întrebat:

Simteam nevoia sa impart sentimentele astea si cu altcineva. Sufar de depresie si excese de panica. "Vinovata"(nu vreau sa o numesc asa) este iubita mea pe care o iubesc din tot sufletul meu. Suntem impreuna de aproape 2 ani si de atunci au intervenit in relatia noastra multe certuri,amandoi suntem vinovati,dar ea a facut un lucru pe care nu vreau sa l pomenesc si de atunci eu nu prea pot trece peste,desi incerc cat pot. Problema este ca nu mai rezist,nu mai suport viata in niciun fel,ma doare sufletul atat de tare incat durerea se simte la propriu in piept,sunt atat de trist si atat de suparat incat nu mai pot sa fac absolut nimic,din casa nu ies,prieteni nu mai am de ceva timp si nu pot vorbii cu nimeni despre suferintele mele. Nu stiu ce sa fac, pur si simplu nu mai pot. Acum suntem certati de 2 zile si nu am mai vorbit,ma cam minte des cu lucruri nesemnificative,dar asta m a facut sa mi pierd toata increderea in ea. Nu vreau sa ma despart de ea,vreau doar sa fim impreuna si sa fie bine. Vreau din tot sufletul sa ma sinucid, dar ma tine faptul ca se pot indrepta lucrurile intre noi. Orice sfat este binevenit. Multumesc din suflet!

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Uite frate ti-ai nenorocit tineretea cu relatia asta tampita, fi barbat ce naiba, nu o lasa pe jigodie sa stearga pe jos cu tine, in momentul asta inchei relatia altfel sun la politie

| Oana92 a răspuns:

Singurul sfat pe care ti-l pot da : cere ajutor real! Cauta urgent un psiholog si un psihiatru (pentru ca psihologul nu iti poate da tratament medicamentos pentru depresie) si vorbeste cu ei! Esti tanat, ai o viata intreaga in fata si NIMENI si NIMIC nu merita un astfel de sacrificiu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand bagati mintile in cap si vezi ce zici cum sa te sinucizi? Traieste-ti viata si crede-ma timpul le vindeca pe toate, incearca sa vorbeste cu iubita ta si sa lamuresti niste chestii cu ea si frate nu e ultima fata de pe lume chiar daca asa pare fete mai sunt doar ca tu o vezi numai pe ea, poate ca relatia asta nu o sa mai mearga si dupa ce o sa faci? O sa te sinucizi ca ce? Ca nu mai sunteti impreuna? Gaseste si tu pe altcineva, eu cel putin acum cred ca nu o sa mai mearga relatia dintre voi(fara suparare)si incearca sa mai uiti de iubita ta si de fete si distreaza-te fiindca viata e frumoasa..Bafta!

| Alin1415 explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri,toate au fost extraordinare si mi au schimbat starea de spirit.

Nolimit,Ai dreptate,nu merita sa fac asa ceva pentru nimeni si stiu ca pamantul este plin de fete,de toate felurile. dar in momentul de fata,m am atasat prea mult de ea si imi este greu sa fac un pas spre despartire,mai ales ca sunt aici.

Cenusareasa.,ai dreptate, mi am nenorocit tineretea. Dar sunt si alti ani in fata si cred ca pot sa i fac mai buni. Faza cu politia. laughing extraordinara laughing

Oana, sincer m am gandit la psihiatru, dar nu vreau sa ajung la tratament medicamentuos fiindca sunt cam narcoman si cu siguranta as ajunge sa profit de situatie. Multumesc frumos!

Funda nu pot da niciunuia fiindca nu pot face diferente. Imi pare rau, dar toate raspunsurile au fost bune pentru mine.