| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa aiba cineva rabdare sa citeasca tot.
Am o relatie de 1 an si ceva. Prietenul meu este genul barbatului acela pe care orice femeie si l-ar dori. Ma iubeste enorm de la inceput, mereu m-a pus pe primul loc, m-a sustinut, insa ceva nu mai e in regula. De cateva luni bune s-a schimbat, inainte abia il stapaneam, vroia non-stop sa facem dragoste, ne jucam, era plin de energie, nu puteam sa ii fac fata pur si simplu. Apoi brusc nu a mai fost asa. Am avut doua tentative la diferenta de vreo 2 sapt sa o facem si dupa 2 min i-a "pierit cheful". Am avut discutii, am incercat sa il iau pe toate partile ba chiar l-am intrebat si daca poate s-a indragostit de altcineva sau are pe altcineva, daca s-a plictisit de mine, l-am intrebat si daca e sigur de sexualitatea lui, tot, insa mereu a spus ca nu stie ce are si ca ma iubeste enorm. Ei bine as fi lasat-o asa, dar pentru mine viata sexuala e importanta si vreau sa ma simt dorita nu sa cred ca nu mai reprezint nici un interes ca femeie pentru ca imi afecteaza mult stima de sine si starile. Sunt mereu nervoasa si parca nu mai pot nici sa il sarut. Parca as locui cu o prietena buna nu cu iubitul meu. Voi ce spuneti? A mai trait cineva astfel de experiente?

19 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Buna am citi povestea ta, te-ai intrebat sa nu cumva sa aiba probleme de sanatate? Si mai este posibil sa se fi plictisit de aceeasi ciorba incercati niste jocurii ale dragostei faceti chesti noi, sau cum ai spus si tu poate are pe altcineva si tu esti acuma roata de rezerva acum cea ce nu iri doresc, eu iti doresc sa rezolvi aceasta problema si sa te fi ajutat cu ceva raspunsul meu

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Moldovencele sint cele mai faine femei.

| pietrean a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Dar nu sunt respectate pe cat ar merita!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Exista barbati masinarii de sex care nu se plictisesc, cum exista si cei care se plictisesc ori de aceeasi partenera (in cele mai multe cazuri) ori de aceleasi lucruri facute in pat, pe cand exista si altii care nu s-ar plictisi niciodata, depinde de om, si la fel sunt si femeile.

Exista intr-adevar si perioade de apatie si lipsa de libido la barbati, ar trebui insa sa nu dureze mai mult de doua saptamani.

Ca sa-ti spuna oricare dintre noi ceva sigur in cazul asta ar trebui sa ghicim intr-un glob de cristal daca el s-o fi indragostit de alta sau nu, e imposibil dupa cum vezi si pentru tine sa stii sigur din moment ce el e destul de evaziv. Cum adica nu stie ce are? Asta-i ridicol.

Chestia cu "nu stiu ce am" se cheama lipsa de comunicare. Sunt aproape convins ca stie bine ce are si nu-ti spune ca sa nu o iei in mod gresit.

Poate ati facut prea des dragoste si nu-i mai vine, vrea o pauza, s-a blazat. Multe persoane au niste senzatii si sentimente foarte ciudate chiar dupa ce fac sex. Sunt de exemplu persoane care fac orice numai sa plece din pat imediat ce au terminat actul sau pur si simplu simt o nevoie subita sa doarma.

Exista intotdeauna posibilitatea, cu riscul sa ma repet, de a se fi indragostit de alta. Din cate spui insa va iubiti sau cel putin el te-a iubit si sa speram ca te mai iubeste mult, si asta nu se sterge cu buretele intr-o zi sau o saptamana. Mai lasa-l una, doua saptamani si vezi cum reactioneaza, si incearca sa nu-l stresezi in sensul sa nu-i reprosezi sau sa-l fortezi sa faceti dragoste doar pe motiv ca a trecut prea mult. Trebuie sa-l faci sa-si doreasca asta si desigur sa-l ajute si trupul.

| Lorelay2525 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Foarte utila parerea ta. Iti multumesc mult. Nu sunt genul sa stau si sa astept sa vina minunea. Voi face ceva cu siguranta.

| pietrean a răspuns:

"Dumnealor",barbatii,se plictisesc usor,de aceeasi iubita,de aceleasi lucruri,de aceleasi vorbe dulci, de aceleasi pozitii sexuale, de tot ce tine de diversificarea vietii lor! Nu se simt mari, importanti, daca nu mai calca si pe alaturi.Fii putin si tu mai indiferenta fata de cerintele lui si daca e sa-l p[ierzi, sa nu crezi ca pierzi mare lucru:daca nu stie si el sa aprecieze ce are langa el si ceea ce ii oferi neconditionat, lasa-l sa se duca.Asa poate o sa-si dea seama ce a pierdut!
De ce sa te distrugi doar tu, ca el nu stie ce vrea de la femeia iubita, sau nu este in stare sa-i explice macar ce vrea. Poate vrea putina libertate.Lasai-o! Decat cu forta sa stea langa tine, mai bine lipsa.Gandeste-te ca esti si tu OM, meriti respect, dragoste si in ochii tai, ESTI O PERSOANA CE TREBUIE SA SE RESPECTE SI SA FIE RESPECTATA!

| anonim_4396 explică (pentru pietrean):

Hai nu ma'nebunii? Te provoc la un concurs simplu, ha sa vedem care dintre noi doi se dezbraca mai repede, tu ca iti ridici fusta in cap sau eu pana-mi dau pantalonii jos?
Daca aveai putin respect trebuia sa raspunzi celei care a intrebat ca la un moment dat intervine monotonia dar aceasta trebuie combatuta cu orice mijloace, care trebuiesc venit din partea ambilor parteneri. Daca tu ai avut parte de un bou in viata nu inseamna ca toti intram in aceeasi categorie

| pietrean a răspuns (pentru anonim_4396):

Parerile pot fi diferite! Respectul este acelasi! Tu stai prost la acest subiect.
In cazul in care ai avut alta parere, puteai sa-i raspunzi cu un sfat, celei care a intrebat. Polemicile nu au rost.

| anonim_4396 explică (pentru pietrean):

Acum daca mi-am dat cu parerea referitor celor scris de tine inseamna ca suntem in razboi? laughing Esti rea

| Lorelay2525 a răspuns (pentru pietrean):

Hmm, complicat pentru ca nu ma lasa sa fiu indiferenta. Daca imi schimb putin atitudinea si sunt mai rece cu el, simte imediat, se supara se enerveaza. De asta spun ca si vb aia " nu ma lasa da nici nu ma ia." Multumesc pentru sfatul tau.

| Lorelay2525 a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru parere.

| pietrean a răspuns (pentru Lorelay2525):

Si vrei sa traiesti alaturi de "omul iubit" cu frica,"ca se supara se enerveaza"? Repet,esti Om si tu,oare trebuie sa depinzi de hachitele unui mascul? Sunt sigura ca esti atat de matura, incat sa-ti dai seama, daca se joaca cu sentimentele tale! La varsta mea, chiar nu ma intereseaza, ce gandesc altii despre cum gandesc.Accept arice sfat, parere, dar in termeni politicosi.

| Loreddana a răspuns:

Exista acest stereotip cum ca barbatii ar fi masinarii de facut sex, ca se gandesc non-stop la sex si nu se pot stapani, sunt mereu pregatiti.
Este o mentalitate gresita. Si ei sunt apatici cateodata, lipsiti de chef si vlaga. Si mai ales, au si alte activitati care au prioritate in viata lor, ca toti oamenii de altfel.
Ai rabdare cu el, incearca sa il intelegi. Mai incita-l si tu din cand in cand, imbraca-te provocator dar nu-l presa sa faca ceva ce nu doreste. Barbatilor nu le place sa fie presati, ingraditi.
Daca problema persista, nu stiu, s-ar putea sa nu mai fie atras de tine, sau cum ai spus tu, sa fi aparut altcineva in peisaj si isi consuma toata energia cu persoana respectiva.

| Lorelay2525 a răspuns (pentru Loreddana):

Eu am rabdare, dar nu pot parca nici sa stau asa sa astept fiindca el nici nu se simte sa spuna sau sa faca ceva. Nu stiu ce sa mai spun, fiecare zi care trece e ca o piatra in plus care mi se pune pe suflet si devin din ce in ce mai frustrata. Multumesc pentru sfat.

| Ora411C a răspuns:

Buna,de la un timp dorinta barbatilor de a intretine relatii sexuale frecvent dispare.Incearca sa ii "redeschizi apetitul" cumva...o seara romantica ar fi de ajutor cred eu.Multa bafta.kiss

| Lorelay2525 a răspuns (pentru Ora411C):

Merci mult pentru rasp. happy

| Ora411C a răspuns (pentru Lorelay2525):

:* Bafta, sper sa va reveniti!

| Silviuuu a răspuns:

Redeschidei apetitu'.
Incearca ceva nou! happy
Indeplineste-i o fantezie. happy

| Lorelay2525 a răspuns (pentru Silviuuu):

Si mie cine mi-l redeschide? ca din cauza lui nici nu imi mai vine sa ma dau la el pentru ca am prins un fel de frica, sau de repulsie... nici nu stiu cum sa ii spun. am incercat, crede-ma, am apelat la micile secrete, dar nu si-a "revenit" ca sa zic asa. E complicata situatia. Va multumesc pentru ajutor, apreciez enorm.