| mircearo a întrebat:

Salut, stiti brand-uri de prezervative mai largi? Am incercat de la durex si mereu ma strang rau. Daca cunoasteti situatia, ce prezervative folositi/recomandati? Mersi fain!

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Gasesti aici:
https://pentrucorpultau.ro/my-size/

| MarianWLF a răspuns:

Feel thin de la durex mi se par ok, e cu roz ambalajul, datorita faptului ca sunt foare subtiri, nu strang mai deloc. Daca le-ai luat pe cele albastre, sunt cu protectie sporita, groase in inconfortabile din punctul meu de vedere. Incearca-le pe cele de care zic, prima oara poti lua pachetul mic cu 3 bucati, in jur de 15 lei sunt, ca sa le incerci.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta brandului, ci masura prezervativului!
Pai tu ai masura corecta, daca te strange prezeravativul pe penis, inseamannd ca atat este penisul tau de gros, fiindca prezrevativul trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect, sa stea foarte strans lipit de penis, precum pielita de la salam, pe salam.

| Emilian65 a răspuns:

Daca marimea pe care ai luat-o te strange la penis, ia o marime mai mare.

| Goete a răspuns:

Eu personal imi fac la comanda, la vulcanizarea din colț. E drept ca sunt negre, dar e ok.

Daca nu strang nu raman pe ****

| mircearo explică (pentru Goete):

Sunt constient ca trebuie sa stranga, dar cele pe care le-am incercat sunt inconfortabil de stramte pentru mine. De aia intreb daca altii au recomandari de prezervative mai largi

| Goete a răspuns (pentru mircearo):

Gasesti pe internet lista marimilor, cel putin pentru durex odata pe aici cineva a pus link-ul

| blackann a răspuns:

Ba, cumetre rolling on the floor