| Astaestecsf a întrebat:

Salut, știu ca după prima data de sex, curge puțin sânge, vreau sa stiu dacă și după 1-2 de la sex mai curge, sau daca își poate da seama cineva cand sunt dezbracata ca nu Mai sunt virgina.

6 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Barbati nu prea stiu prea multe, nu te stresa. Majoritatea fetelor nu sangereaza prima data oricum. Dar parerea mea ii ca mai bine nu minti, esti cine esti si ai trecutul care il ai. Nimeni nu ar trebui sa aiba niciun drept la alegerile tale. Sper ca te-am ajutat. Xx

| corbulalbrosu a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca sangerarea de care ai amintit, NU se produce in mod obligatoriu de fiecare data, adica in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important factor este cel care se datoreaza intensei vascularizari a pielitei himenale in cazul in care himenul este gros si rigid si hemoragia poate fi mai intensa. Insa atunci cand himenul are o constitutie elastica si pielita respectiva este mai subtire in acel caz perforatia existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se crape/lezeze si astfel penisul trece prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv de multe ori, nu se produce deloc sangerarea. Dupa dezvirginare si chiar si dupa o posibila/eventuala deflorare nimeni nu isi poate da seama daca ti-ai inceput viata sexuala, cu exceptia medicului ginecolog in cazul in care vei ajunge in situatia de a fi consultata. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca esti goala, nimeni nu isi poate da seama daca mai esti sau nu virgina.

| Necunoscut112 a răspuns:

O să îşi dea seama când te penetrează că nu mai ai himenul. Na, tu poţi băga o minciună, cum că ţi l-ai rupt masturbându-te, sau la ora de sport, iar el e liber să te creadă sau nu.

| kandaraki a răspuns:

Isi va da seama la sigur, tu crezi ca barbatii cand intra nu simt nimic sau ce?

Răspuns utilizator avertizat