| wizzkidon a întrebat:

stiu ca pare o intrebare destul de ciudata. dar :
Un prieten de`al meu mi-a spus ca a facut o "prostie". Si anume, a vizualizat videoclipuri cu continut pornografic si dintr-o data la redictionat pe un link cu. "Mult text, cu legea? + Ai fost arestat pentru vizualizarea unor siteuri pornografice" sau ceva de genu. nu prea am inteles prea multe, cand incerca sa dea "X" la pagina, nu ii dadea voie sa ii dadea anuntul de mai sus + multe alte informatii.
Pe mine ma amuzat foarte tare chestia asta, dar. chiar parea speriat, nu am stiut ce sa ii raspund, asa ca am decis sa va intreb pe voi!
Avetii idee daca e adevarat, sau. nu stiu, poate vi s-a intamplat si voua!
Funda!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

E un virus. Să stea calm. Au fost idioți care s-au sinucis din pricina asta.
Se poate curăța, dar e destul de greu.
www.faravirusi.com/2013/10/20/virusul-politia-romana-metode-de-eliminare/
www.arena4it.ro/virusul-politia-romana-cum-scapi-de-el/

10 răspunsuri:
| Heys a răspuns:

Stai calm, mie imi apare ala de 2 ani din cand in cand si nu a venit nimeni sa ma "salte" momentan.

Răspuns utilizator avertizat
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru TuDorEL96):

Acum ii bate la usa laughing rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Un torjan la instalat o data cu un program asa zis legitim, recomand scanare dr web, nod 32 sau avira

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un virus, deşi mi se pare comic să crezi că poţi fi arestat din această cauză.
Dar să îi fie învăţătură de minte să rărească vizionarea filmelor de genul. rolling on the floor
Dacă nu reuşeşte să scape de virus, trojan, worm ce o fi îi sugerez să îşi reformateze windows-ul. E mai convenabil să-l reformatezi decât să pierzi ore încercând să depistezi virusul şi să scapi de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu, s-a uitat la foarte multe ''pornache-uri'', asta iti spun eu nu pe youtube ci pe redtube. Pe acea pagina scria ca are o amenda de 300 de ron iar daca in 24/64 de ore nu da niciun semn politiei suma se va dubla, haha, fain, nuh? Crede-ma nu e nimic, e un virus sau are legatura cu hackerii.

| lucifer12345678 a răspuns:

Stai linistit dar cauta site-uri mai sigure

| WildLatte a răspuns:

Buna! Mi s-a intamplat si mie, e doar un virus numit " Politia Romana". N-are legatura cu faptul ca s-a uitat la vidiocilpuri cu continut pornografic.

| AbdreyB a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat (pentru ca nu ma uit la astfel de filme) dar, din cate stiu s-a dat o lege sau se va da ce iti cere o anumita suma de bani pentru vizionarea acestor materiale dar de arestat nu se prea poate deoarece pentru o nimica toata ca aceasta nu se va chinuii nimeni sa-ti afle adresa sau numele.....Asa ca nu are de ce sa fie ingrijorat. Poate ca e un fel de gluma proasta din partea site-ului sau un virus.