| Ciubotaru_Ciprian_1999 a întrebat:

De ce apare postare sugerată pe Facebook cu continut pornografic de la niste pagini, cand ies si intru din nou observ ca nu mai apare. Ce poate fii? Va apăr si vouă la fel?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de paginile vizitate de tine, sau de cel care foloseste acel computer.
Doarece ai mers in trecut pe pagini p orn, FB-ul iti sugereaza pagini si site-uri care iti plac. La fel face si Google!
Odata ce esti in istoricul lor cu cautari p orn, vor apare sugestii de pagini tot timpul.

| Ciubotaru_Ciprian_1999 explică (pentru Violleta2022):

Și ce as putea face sa nu mai apara?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti sa explicat la vreo 10 intrebari cum e cu postarile sugerate.

totul depinde de niste algoritmi complicati... care iau in calcul de la paginile vizitate de tine, la activitatea de pe Facebook, la varsta si locatia ta pana la cookie urile browserului.

Foarte posibil sa ai niste cookies de la site uri por.no sau poate ai vizitat pagini de Facebook cu continut erotic (ca po.rno nu cred ca exista pe Facebook) si de aia isi apar acele postari

| Ciubotaru_Ciprian_1999 explică (pentru suntserios):

Iti apare si tie tot asa Postari? Se pot sterge sau macar dezactiva ceva?

| Adry05 a răspuns:

E un mesaj subtil de la maica-ta care-ti spune sa nu mai intri atat pe site-uri de genul. Ar fi cazul s-o asculti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie virusi.

| companiamearo a răspuns:

Facebook iti arata reclame in functie de cautarile ce le faci tu. Daca te uiti mult la adult, iti apar reclame adult, desi e interzisa pe Facebook pronografia, in mod normal nu ar trebui sa iti apara. Tot ce poti face este sa raportezi si sa le ascunzi acele reclame pentru ca nu vor mai aparea.

| Ciubotaru_Ciprian_1999 explică (pentru companiamearo):

Tie iti apăreau la fel? Gen de la alte pagini, ai scapat si tu asa?