| darksteel a întrebat:

Sunt Andrei. Sunt intr-o relatie de ceva timp si fac sex cu prietena mea cam la 2 saptamani. Nu reusesc sa o fac sa aiba orgasm, am incercat in toate felurile, comunicam si in timpul actului sexual, dar nu stiu de ce nu are orgasm. De cele mai multe ori cand se simte foarte bine, imi zice ca nu mai poate, ca simte un lesin foarte frumos, iar eu simt ca este foarte aproape de a avea orgasm desi ea imi zice sa ma opresc ca e perfect. Ce trebuie sa facem sau sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca se datoreaza faptului ca "vanati" orgasmul, sunteti obsedati de obtinerea lui, comunicati prea mult verbal si nu va mai ramane timp si concentrare pentru actul sexual in sine. Orgasmul apare cand cei doi parteneri se abandoneaza neconditionat unul altuia, fara pretentii, asteptari si preconceptii. De asemenea, este necesar un grad mare de cunoastere si intimitate inainte de a ajunge in pat. Cuplurile care se grabesc si ajung in pat dupa cateva luni de relatie, inainte de a se cunoaste profund, au genul de problema cu care va confruntati voi.

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ea zice să te opreşti... tu spui "şşş..." şi continui!winking
Ah... şi nu mai scoateţi cuvinte în timpul actului sexual!
Şi, cum bine vă spune şi Brigaela, nu mai fiţi obsedaţi de asta, de obţinerea orgasmului! Lăsaţi să vină de la sine, şi o să meargă.
Şi de ce doar la 2 săptmâni? De ce nu mai des?! Pofta vine mâncând!

| Crisu a răspuns:

Simtsi tu neaparata nevoie de o aduce la orgasm? Daca ea spune ca se simte bine, de ce vrei sa duci asta la extreme?

| ATHOS a răspuns:

Continua, ai incredere in tine! Vei reusi!
Bafta!

| Pacala a răspuns:

Brigaela si kongeriket au perfecta dreptate. Urmeaza-le sfaturile si va fi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faccti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba ai talanga mica astai problema