| m4a1 a întrebat:

Sunt baiat, am 18 ani si sunt impreuna cu iubita mea de un an si jumatate. Problema mea este ca amandoi suntem virgini si ne dorim sa ne incepem viata sexuala insa dupa cum se prea putea suntem un pic cam timizi desi ne iubim enorm de mult si avem incredere unul in celalalt. Intrebarea : Credeti ca ar trebui sa folosim prezervativ? Va durea toata chestia asta, pentru ca imi doresc ca ea sa se simta cat mai bine...Credeti ca ar trebui sa o las pe ea deasupra? astept raspunsurile voastre ...mersi anticipat

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Categoric să folosiţi prezervativ. (Însă dacă e şi ea majoră, aţi putea opta şi pentru anticoncepţionale)
2. Depinde de la organism la organism. Pe unele le doare mai tare, pe altele mai puţin, pe altele deloc. Un sfert dintre femei nu sângerează la dezvirginare. E o chestie de noroc aici.
3. Aici e mai complicat de-atât.
Pe experimentatelea (da, ştiu, nu există cuvântul ăsta în DEX), varianta cea mai fericită sună cam aşa: Băgaţi petting la greu. Ştii ce-i ăla petting, presupun.
O zi, două, trei... până vă obişnuiţi goi puşcă unul lângă altul (ajută foarte mult la psihic, mai ales dacă nici tu nu eşti experimentat).
După aia, în ziua în care lucrurile merg perfect, după un preludiu cât mai lung şi un petting bine făcut, las-o pe ea deasupra. Chiar dacă face parte din categoria celor care vor sângera mai mult şi sunt predispuse la dureri mai mari la dezvirginare, dacă o laşi deasupra durerea va fi mai mică (în fine, va fi redusă mult).

Succes.
Dacă mai ai alte întrebări, îmi poţi scrie pe privat.

Numai bine.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Înainte să vă începeți activitatea sexuală, să citiți din cărți de anatomie, cum este cu reproducerea la oameni și de sexologie, unde scrie de toate despre sex, dar și despre metode de evitare a unei sarcini nedorite + cărți de dermato-venerologie despre boli cu transmitere sexuală. Dezvirginarea trebuie făcută când ea este în protecție biologică. Dacă nu este în protecție biologică, și mai și ejaculezi și ți se rupe prezervativul =borțoasă din prima.
Că deseori prezervativul se rupe la dezvirginare.
În cartea de sexologie veți vedea și poziții indicate pentru dezvirginare.
Evident că ea trebuie să fie deasupra!
Sunt poziții cu penetrare mai adâncă sau bărbați ceva mai bine dotați.
Dacă faceți sex într-o asemenea poziție & tu ești mai bine dotat, & ea ești dedesubt, involuntar o poți lovii, de să o sece la inimă!

Când este deasupra, intră / te coboară, în p***, numai cât îi trebuie, ei!
Și nu are parte, de eventuale lovituri.
De fapt după dezvirginare, va trebui o pauză ca să se vindece cât de cât locul.

Încă ceva după ce începi să ejaculezi trebuie scos repede coco și să termini de ejaculat de fapt, în afara ei, că dacă nu scoți repede cocoșelu se micșorează și curge sperma în ea.
Trebuie folosite asociat minim 3-4 metode de evitare a unei sarcini, asta ca să nu aveți dureri de cap.

| answer a răspuns:

Da, prezervativ obligatoriu (impotriva bolilor si a sarcinilor nedorite si diminuarea durerii partenerei); Daca veti avea un preludiu in care sa va aratati iubirea si pasiunea pe care o aveti unul pentru celalalt si daca reusiti sa va relaxati, fata are toate sansele sa nu simta mai deloc durere; Chestia cu ea deasupra, depinde cum simtiti treaba; zic asta pentru ca lucrurile nu trebuie sa se petreaca dupa un anumit tipar; Ajut-o pe prietena ta sa se relaxeze inainte, ofera-i siguranta in ceea ce faci si totul va fi bine; Indiferent de cum va iesi, nimeni nu se naste invatat; cu timpul va fi din ce in ce mai bine;
Bafta si faceti ca prima oara sa fie special!winking

| maradi3 a răspuns:

Prima data nici macar n-o sa va dati seama de ce faceti,atata veti fi de ametiti,de placere desigur! Desi,merge si-un vinisor,pentru accentuarea starii de euforie! Fiti naturali! Totul decurge de la sine,urmati-va instinctele, nu trebuie sa cititi nu stiu ce lectura inainte, folosii timpul ala iubindu-va! Bafta

| bluebios a răspuns:

1. Daca sunte-ti amandoi fara experieta probabil o sa mearga cel mai ok fara prezervativ, dar totusi folositi alta metoda contraceptiva.
2. Problema cu durerea se rezolva cel mai bine cu bautura (eu mi-am luxat piciorul cand eram beat si nu mi-am dat sema pana nu m-am trezit)
3. Pozitia ar trebui sa fie una in care sa va simtiti confortabil amandoi.

| noktambul a răspuns:

Prea multe intrebari si prea tampite (" Credeti ca ar trebui sa o las pe ea deasupra?") Lasati lucrurile sa decurga firesc. Daca vreti si simtiti ca trebuie sa o faceti, treceti la lucru! Si dupa aia vedeti voi care sta deasupra! Bafta!

| Robert a răspuns:

Beti ceva inainte.

| Eff a răspuns:

Prezervativ.
Pe ea o sa o doara.
Tu deasupra.