| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Sunt baiat.
Aseara am incercat impreuna cu prietena mea sa avem un contact sexual amandoi fiind virgini.
Inainte de contact, am fost la baie si am ejaculat.
Imediat dupa ce am introdus penisul am ejaculat.
Iar apoi un timp destul de lung cred eu, aproximativ o ora nu am mai avut erectie.
Este normal acest lucru?
Ma tem sa nu am vreo problema.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe tine te preocupa erectia, bag sama, nu posibilitatea ca sa fii lasat fata insarcinata, asa-i?
Sper sa nu fie in perioada fertila, ca ati pus-o de un copilas!
Cat priveste erectie, este foarte normal ce ti se intampla, esti inca micut si incepator in toate. Te vei mai scapa pe tine de multe ori, pana vei invata sa te stapanesti si sa conduci o partida sexuala adevarata.

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la intrebarea ta este un categoric : bineinteles ca DA. Se poate aprecia si totodata considera ca in cazul tau ceea ce s-a intamplat se datoreaza pur si simplu faptului ca iti lipseste cu desavarsire experienta sexuala. Problema amintita va persista si continua sa se produca inca o anumita perioada de timp fiindca de regula experienta sexuala se dobandeste doar in urma intretinerii unei activitati sexuale cat mai constante dar si frecvente pe cat este posibil cu una si aceeasi partenere de sex. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

E foarte normal.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca dupa doua ejaculari sa nu ai erectie imediat.

| Andreeush a răspuns:

Se datorează lipsei de experiență și a emoțiilor, fiind prima dată.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La nivel psihologic, există o problemă. Însă nu îți pot spune ce anume, trebuie să te regăsești.

În principiu, este vorba de exercițiu. În timp, o să-ți controlezi stările. Masturbarea excesivă poate fi o cauză, elimină o substanță numită dopamină care este rezultatul plăcerii.

Poți incerca cu ajutorul filmelor, sau orice material, poate chiar și din memorie, deși cel mai eficient ar fi filmele, să prelungești durata masturbării, astfel încât să ejaculezi abia după minimum un sfert de oră, sau chiar mai mult. Cu cât o ții mai mult, cu atât mai bine. laughing

Referitor la erecție, e complet normal. Nu ai de ce să-ți faci griji!

Răspuns utilizator avertizat