| anonim_4396 a întrebat:

Sunt clasa a 9-a, si in clasa a 8-a este o fata careia ii place de mine, dar eu nu simt nimic pentru ea. Deja toata clasa ei stie despre asta, a vorbit si cu citiva profesori despre asta, unor prieteni de-ai mei le-a spus ca ne intalnim, ce nu este corect, si ma enerveaza rau de tot. Toata scena asta tine deja 1 an, si deja nu mai stiu ce sa fac, deoarece nu vreau sa o supar fiindca stimez fetele, deci dati-mi va rog citeva sfaturi, cum sa o indepartez de mine si sa o fac sa ma uite. ROG SERIOS!

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu o fata, poate cu o colega de la tine din clasa. Vorbeste mult cu ea, mai ales atunci cand va poate vedea si fata aia.

Răspuns utilizator avertizat
| sharlyn a răspuns:

Eu zic sa incerci sa vorbesti cu ea sa o inviti in parc sau la o cafea undeva oriunde, si sa ii spui tot ce ai pe suflet, indiferent ca o jignesti ca nu o sa ii placa ca ii spui niste lucruri dar fa-o din respect pentru tine.Eu sunt fata si sunt si eu clasa a 9. big grin

| nmt1407 a răspuns:

Saraca fetita e cam nebuna, a ajuns prea departe cu chestia asta si crede ca o sa te faca sa o placi. mai bine ii spui in fata (civilizat, desigur) ca nu o placi si roag-o sa nu mai faca astfel de gesturi si daca nu va inceta trebuie sa ii explici din nou, pe un ton mai ridicat de data asta. funda?

| MikeTech a răspuns (pentru nmt1407):

Mersi mult pentru raspuns happy

| Nastiunea a răspuns:

Fetele sunt niște persoane fine. Apropriete de ea și explicăi situația cu o voce gingașă ea să înțeleagă totul. Dacă nu te mai înțelege prin vb poși face așa ceva De ex spune-i că ai prietenă și o iubești și din cauza ei te cerți cu ea ceva de genul ăsta