| Sergiu_3138 a întrebat:

Salut, Sunt cu o fata de o luna, iar saptamana trecuta ne'am certat 3 zile consecutive, mai exact de sambata pana luni, luni ne'am certat destul de tare si ea vroia sa ramanem doar amici, am intrebat-o daca ne mai impacam daca mai imi da o a2'a sansa dupa cearta din ziua aia, dupa 2 zile mi-a zis ca ar mai vrea sa fim impreuna, dar pentru moment cateva zile sa vada cum ma port cu ea. Inainte nu imi arata ca tine la mine, se comporta ciudat, nu ma suna nu nimic, acu 2 seri, m-a sunat, pe la 00:14 eu vb cu sora ei pe mess, si dintr'o data vad ca ma suna, am ramas uimit, si am stat si 1 ora la telefon sa vb. Aseara am sunato eu. am vb aproximativ 3 ore la telefon, dar in discutia noastra despre XY subiecte mi-a zis ca, inca nu sa hotarat ce sa faca, daca sa ramanem amici sau prieteni. Sunt confuz (ea imi zice ca pentru ea is mai mult decat un amic), a zis ca ii e frica sa nu ne certam iar si dupa aia sa ne uram, si sa nu ramanem nici amici. A zis ca pana incepe scoala o sa se gandeasca. Ea are 14 ani eu fac 17 peste 4 luni (decembrie mai exact). Mai e o chestie ea nu vrea sa afle nimeni din scoala ca suntem impreuna. O fi varsta? Poate e mai timida decat cred? Astept niste raspunsuri, multemsc

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu cred ca e confuza, nici ea nu stie ce vrea; cred ca e si varsta, este inca imatura si nu stie ce vrea si ce nu vrea.Intr-un fel ar vrea sa fie cu tine, intr-un fel nu ar cam vrea...ar trebui sa discuti cu ea si sa se decida, sau asteapta sa vezi care e raspunsul ei.
Poate ii e teama sa nu sufere, sa nu va certati si apoi sa aiba de suferit.
Daca ea va fi tot asa indecisa, atunci poate ar fi mai bine sa iti cauti o fata care sa stie ce vrea si care sa te iubeasca cu adevarat!

4 răspunsuri:
| Ana_2177 a răspuns:

Buna Sergiu.

Pai probabil ii este teama sa mai fie cu tine deoarece in zilele trecute au fost certuri etc nu mai este sigura ca veti fi fericiti cum poate era la inceput, are logica ce zice ea si incearca sa o intelegi, daca o iubesti incearca sa o suprinzi cu mici atentii cum le plac fetelor.cuvinte frumoase etc(stii uh) si asa o sa.si recapete increderea in tine. iar in legatura cu faptul ca nu vrea sa afle nimeni din scoala, nu stiu ce sa zic poate ii este teama de cum o so judece ceilalti(colegi, colege)desi dk te iubeste nu ar trebui sa ii fie teama. pusy sper ca te.am ajutat. funda?batting eyelashes:-(

| Sergiu_3138 explică:

@Ana, la faza cu scoala, o inteleg intru fel, pentru ca a aflat un tip cu 1an mai mare ca mine, si a inceput sa o intrebe diverse lucruri pe mess "gen Ce vezi la el si nu vezi la mine" cea ce ma enervat destul de tare. dar incet m-am calmat, iar o colega de a ei a fost un timp cu un coleg de'al meu, si atunci au iesit niste discutii urate, asa e la scoala. preferam sa nu fiu intr'o scoala cu ea. Dar asta e

| DodoDodo a răspuns:

Eu cred ca e timida dar ii mare diferenta inte voi doi dar mult noroc cred ca o sa fiti in preuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fraier