| AtIr a întrebat:

Sunt cu un baiat de 5 luni,e primul din viata mea. Vreau sa spun ca el are 25, iar eu 17, dar nu ne bazam pe relatii sexuale sau chestii de genu.Eu lucreaza cu mama la servici, asa l-am si cunoscut.Ma iubeste foarte mult, mi-a demostrat asta de multe ori si este foarte fericit ca a gasit o fata de treaba.Eu la inceput,nu l-am iubit, nu pot sa zic ca am simtit mare lucru pentru el.Acum,insa,pot sa zic la fel ca si el ca :nu pot fara el.Problema e ca,ne vedem doar sambata, in rest vorbim la telefon zilnic foarte mult.Cand pleaca de la mine si raman singura,imi este dor de el, dar dupa vreo 4 zile,incep sa ma enervez ca nu-l vad si imi pun diverse intrebari daca e bine ca am acceptat sa fiu cu el? Daca nu il amagesc? Daca eu sunt fericita? etc.Dar in momentul in care e fata in fata langa mine, e super totul.Nu ne-am certat deloc,vorbim deschis orice subiect,chiar orice si atunci ma lipesc si eu de el foarte tare.Dar de ce atunci cand nu-l mai vad sunt mai altfel? Distanta e de vina? Sunt indragostita? Precizez,ca sunt foarte multi invidiosi,fiindca eu am mare noroc la baieti,si totusi am un prieten simpatic,nu exagerat de frumos asa cum s-ar fi asteptat multe persoane,si tot vin cu comentarii gen :e prea mare de tine,tu esti prea frumoasa,tu inveti bine si o sa ai facultate,iar el nu, desi amandoi provenim din familii bune.Chiar si asa, nu a reusit nimeni sa se bage intre noi.Eu consider, ca nici diferenta nu e chiar asa mare.Nu arata a 25 de ani si in plus ne intelegem foarte bine,nu mi-ar placea sa nu mai fiu cu el, desi uneori am momente cand l-as lasa.Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Stii, se zice ca gura lumii nu o inchizi niciodata.
Cel mai bine e sa faci ce-ti dicteaza tie sufletul.
E clar din ce zici ca va iubiti, dar trebuie si tu sa-l intelegi ca nu va vedeti, nu pentru ca nu ar vrea el, ci pentru ca trebuie sa lucreze sa faca un ban.
Legat de facultate, bani etc. Astea nu prea conteaza. Degeaba are bani, facultate, daca nu e OM.
Trebuie s ate iubeasca, sa va intelegeti, si varsta nu conteaza. Nici nu e mare diferenta. Cunosc persoane care sunt impreuna si exista diferenta de ani mult mai mare. happy

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poti fii absolvent de facultate cu diploma, da' sa nu stii sa legi doua cuvinte despre alt subiect decat meseria ta, sau sa fi facut 12 clase si sa cunosti cate in lume si-n stele.
Si poti sa fi facut doua-trei facultati si sa nu-ti gasesti de lucru in niciun domeniu in care te-ai pregatit, sau sa fii un meserias bun care aduce o pita buna in casa.
Tu ai zis ca poti vorbi despre orice cu el, deci in aceasta privinta este clara situatia.
Si un alt lucru important, frumusetea (exterioara) este trecatoare, ce rost are sa cauti pe altcineva frumos de pica, de ii prost tot asa?

| iubesc a răspuns:

De ce sa crezi asta? daca va iubiti asa de mult il poti astepata, plus ca nu e atat de rau va vedti o data pe saptamana. Nu conteaza in viata banii, ce facultatea.La ce iti oloseste un baiat bogat cu facultate care nu te iubeste? Il ai langa tine ceea ce foarte bine, nu lua in seama ce spun ceilalti ei sunt invidiosi. Daca alaturi de el esti fericita e tot ce conteaza. Lasa prostiile deoparte si nu te mai gandi sa il lasi. Bafta si fii mai rabdatoare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stii ce e cu tine. ar trebui sa-ti gasesti si tu o ocupatie de vara, sa faci ceva sa nu te mai gandesti ca o toanta numai la el.

| AtIr explică:

El lucreaza*

| PatroescuLuluLui a răspuns:

Problema nu e chiar o problema, dar cum ai spus si tu distanta e de vina.Iti faci degeaba griji ca o sa i se intample ceva rau.Cand e langa tine simti o liniste, caci simti ca il protejezi, si in caz de se intampla ceva il ajuti, dar candpleaca nu mai stii ce sa faci, stai cu gandul la el incontinuu.E ceva normal la cupluri. Incaerca sa crezi ca nu i se va intampla nimic, si numara cu bucurie cate zile mai sunt pana la revedere. Daca aveti bani poate poti pleca si tu cu el. Si o idee excelenta sa vorbiti ls telefon in fiecare zi big grin