| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ascultati povestea mea, si ajutati-ma.

Am 19 ani si sunt in clasa a XII-a. Imi place de fata, fosta colega de clasele primare. Ne-am regasit pe facebook, acum vorbim si ne intelegem bine. Ea are 18 ani si la fel este in clasa a XII-a. Atat eu, cat si ea suntem / provenim din familii bune, suntem educati, civilizati si de nota 10 (asa consider), ( nu stiu in ce masura va intereseaza dar suntem crestini ortodocsi). Cu toate acestea, vorbim si ne intelegem. Doresc sa va zic, ca prin ceea ce scrie pe facebook la Starea civila este Singura. Intradevar nici la poze nu are poze, ca ar fi cu cineva, ca ar avea poze. Printr-un e-mail anonim creat de mine, am reusit sa aflu ca intr-adevar nu are prieten, si intr-adevar asa este.
Trecand peste detalii doresc sa va zic, eu sunt cam timid, am emotii sau asa ceva, nu stiu cum sa ii zic ca doresc sa fim prieteni, sa ne cunoastem mai bine si daca reusim sa cladim o prietenie de lunga durata. Cred ca se intelege diferenta intre amici si prieteni. Nu stiu cum sa ma exprim in fata ei sau cum sa ii zic, fara sa se supere.

Varianta mea, ar suna cam asa, si va rog ajutati-ma sau veniti voi cu ideile voastre, va voi fi vesnic recunoascatori. Asa doresc sa ii zic :

>

Poate mai adaug ceva, poate ma ajutati voi, va rog frumos. Pentru cine doreste in mod serios sa ma ajute putem vorbi si pe mess la : boy_cluj_espana@yahoo.com

4 răspunsuri:
| PinkySilvia a răspuns:

Pai uite ce cred eu ca ar trebui sa faci, spui ca tot vorbiti mult pe facebook, intreab'o daca vrea sa iesiti la un suc.la film la o prajitura ceva...sa va revedeti. apoi incetul cu incetul o sa va apropiati, vorbiti in fiecare seara pe facebook si mess, si asa o sa devina o obisnuinta sa vorbiti...iesiti impreuna flirteaza cu ea,fi putin mai indraznet, totul o sa vina de la sine o sa vezi, cand o sa stati fata in fata atunci o sa apara emotiile si sentimentelebig grin acum ramane de vazut daca si ea simte acelasi lucru pentru tinebig grin Baftaa!

| Alex271262 a răspuns:

Alex, asculta si fa prima data ce a spus PinkySilvia, dupa care (trece o vreme si va ati cunoscut mai bine) poti sa ii scrii exact asa cum ai scris mai sus ( cu mici modificari evident, din faptul ca deja va ati frecventat catusi de putin). Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa suna mesajul meu :
Ceao, Raluca. Noi ne cunoastem de mult timp, de prin clasele primare. Vreau sa iti zic ceva, dar sper din tot sufletul sa nu te superi. Am si eu emotii, nici nu stiu cum sa ma exprim bine, dar sper sa intelegi. Raluca, sa stii ca in primul rand sunt foarte uimit si am vazut ca esti o fata buna la suflet, care nu te-ai maniat si nu ai vorbit urat cum fac altii, de exemplu. Ce iti voi spune acum, sper sa nu te supere, si daca te-am suparat atat de tare, uita ceea ce iti scriu acum, si daca vrei nu mai vorbi cu mine, dar nu cred ca e chiar atat de grav. In acel e-mail anonim (poate numele idd-ul nici nu se potrivea laughing cinevaindragostit, eu eram. Sa stii ca nu imi place sa ma joc pe dupa degete si,, Vorba multa saracia omului ''. Eu nu am prietena, daca tu doresti putem deveni prieteni incetul cu incetul. Te intreb asta, te stiu si, si tu ma cunosti de mult timp. Poate ca de atatia ani nu stim multe lucruri despre noi, dar ne vom cunoaste pe parcurs.

Raluca, daca doresti, eu sunt de acord sa fim prieteni, sa ne cladim o prietenie. Sa nu crezi ca ceea ce fac si spun acum este doar ceva trecator. Simt si cred ca vom fi / vom putea fi prieteni. Eu nu ma grabesc. Cred ca am lungit cam mult vorba pentru inceput si nu tin cont de proverbul,, Vorba multa, saracia omului '', dar ma opresc aici.

Astept raspunsul si promit ca iti voi fi un bun prieten, pe care te ve putea baza. Ceao!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@PinkySilvia Multumesc pentru raspuns. Citeste mai sus te rog si spune cum crezi ca suna mesajul... ce zici?