| emanuela93 a întrebat:

sunt cu un baiat de 5 luni, noi ne cunoastem insa de un an si ceva, dar destinul a facut ca de abia acum sa fim impreuna, totul a fost foarte frumos, ne vedeam in fiecare zi, imi trimitea mesaje frumoase in fiecare seara, flori, am ajuns sa il iubesc, iar asa zice si el ca ma iubeste sincer, insa el are impresia ca vorbesc cu el la sictir, ceea ce nu e asa, azi a vrut sa ne despartim, spunandu-mi ca numai are rost si ca iubirea ce o poarta simte ca moare, am discutat i-am zis ca-l iubesc si mi-a zis ca si el ma iubeste, doar ca a zis chestia aceea deoarece a simtit ca numai are rost si i-am dat eu impresia ca numai vreau eu, deoarece el vroia sa ne vedem, din cate mi-a zis dupaceea iar eu am iesit cu o prietena.Tot ce ma deranjeaza la el este foptul ca renunta prea usor la mine, dintr-o prostie, dupa toate spusele lui ca ma iubeste cu adevarat, desi a trecut doar 5 luni, insa i se var o vesnicie! voi ce credeti ca e cu adevarat? ce parere aveti?

4 răspunsuri:
| l1t7leb0y19 a răspuns:

Buna seara Emanuela! Cu siguranta si simplul fapt ca tu ai scris intrebarea asta aici, dovedeste ca te gandesti la problema voastra si ca il iubesti cu adevarat! Insa trebuie sa fi atenta.Foarte multe persoane confunda atractia sexuala cu iubirea!
Iubirea inseamna dinauntrul tau spre dinafara, si nici de sa asteptam, sa cerem sau sa cersim validare.
Daca el s-a suparat sau vrea sa renunte atat de usor doar pentru simplul fapt ca tu vrei sa iesi din cand in cand cu prietena ta arata ca e mai multa atractie decat iubire!
Iti spun si de ce cred asta:
E exact ca si atunci cand un copil e foarte atras de aspectul unei jucarii, si vrea acea jucarie cu toata inimioara lui.Si cand primeste acea jucarie,totul e frumos,superb la inceput,pana cand dupa o anumita perioada se plictiseste si...o arunca :-)
Asa e si intr-o relatie:
E foarte important sa ai o viata a ta,daca vrei sa ai o relatie de succes! Sa ai propriul tau cerc de prieteni, sa ai pasiunile tale,hobby-urile tale,sa ai un "de ce" pentru care sa te trezesti in fiecare dimineata!
Pentru ca daca esti genul de persoana care sta mereu acasa,sau nu prea comunica, se plictiseste tot timpul si se asteapta la minuni, atunci nu ai o viata a ta.Si cand apare ceva nou in viata ta plictisitoare,de exemplu o fata sau un baiat(depinde de fiecare big grin )in loc sa ai tu viata ta,devine el/ea viata ta.
Omul s-a nascut cu dorinta de a avea ceea ce isi doreste cel mai mult! Cu siguranta iti place sa ti se spuna "Te iubesc" de foarte multe ori!
De ce crezi ca se zice: "Intro relatie totul e superb"?
Pentru ca primul TE IUBESC iti ajunge direct la inima :X
Pentru ca la inceput aflii multe experiente grozave din viata partenerului, va distrati zi de zi impreuna, incercati mereu lucruri noi impreuna(nu ma refer la sex).

Insa daca tu primesti de 100 de ori pe zi acel TE IUBESC,oricat ar fi el de frumos,dupa o saptamana, doua, trei.o luna nu mai are CHIAR exact acelasi efect la inceput.Nu mai zici: Woaw:X:X Zici: SI eu te iubesc insa nu mai e bucuria aceea imensa de la inceput.Pentru ca ai primit de foarte multe ori exact ce iti doreai si dupa un moment de obisnuiesti si nu mai e atat de special!
Iar ce e special nu primesti in fiecare zi, ci in momentele speciale :-)
Si dupa inca ceva timp, daca nu aveti o viata a voastra mai intai, va ve-ti trezii ca in afara de: Buna iubi ce mai faci? Iesim pe afara?, nu prea mai aveti ce sa vorbiti!

Daca doresti sa vorbim mai amanuntit pe tema asta te pot ajuta cu cea mai mare placere.Id-ul meu e : star_child2011@yahoo.com
Am studiat seductia de cateva luni si de atunci nu am probleme cu relatiile happy Te pot ajuta cu sfaturi daca doresti! Iti doresc o seara superba in continuare!

| Byencutsza a răspuns:

Eu cred ca te iubeste dar este mai sensibil...Stii vorba aia " Cine nu te iubeste asa cum vrei tu asta nu inseamna ca nu te iubeste " deci fiecare o face in felul lui. Este aproape juma' de an deci clar tine la tine dar poate a trecut printr'o suferinta din cauza altei fete sau a mai auzit pe la prieteni si ii este teama sa nu treaca si el prin asta. Oricum eu cred ca te iubeste stai linistita happy

| Yummi a răspuns:

Nu cred ca te iubeste, daca iubesti o persoala [dupa parerea mea] nu renunti la ea asa de usor

| emanuela93 explică (pentru Yummi):

Stiu,asta am incercat sa-i explic si eu,mi-a spus ca nu o sa mai zic asta, doar ca ii este frica sa nu-l ranesc mai tarziu, pentru ca se ataseaza foarte repede de o persoana!