| rares556 a întrebat:

Sunt fata (folosesc contul fratelui meu). Deci, imi place la nebunie de un baiat care e cu 4 ani mai mare, avem multe in comun, ii place sa ma tachineze, il tachinez si eu.Deci, ne-am intalnit undeva si erau si alti colegi, colege.Totul a inceput cand a inceput sa ma tachineze din cauza mobilului meu, zicand ca el are unul mai bun. Apoi a trecut sa vorbeasca cu o alta colega care avea un telefon mai prost si a inceput o conversatie cu ea. Mai sunt si alte fete care il plac, dar noi ne cunoastem de mai mult timp, deci cred ca suntem mai apropiati.El stie ca il plac si mie mi se pare ca ma place. As vrea sa stiu cum sa nu ma mai gandesc asa de mult la el (ma gandesc ca am facut totul gresit, chiar daca realizez ca nu e chiar asa), o data sau chiar de doua ori l-am si visat. As vrea sa stiu si cum sa ma comport in preajma lui.
PS:

Răspuns Câştigător
| Andreeac33 a răspuns:

Fi tu insuti, iar daca este atras de tine, poate apare si o relatie. Daca nu, va trece si asta. Daca te dezamageste, plateste-i cu aceeasi moneda.Nu uita, Play hard to get.Nu il sufoca cu iubirea din prima, lasa-l sa vezi cum reactioneaza cand vorbesti cu el.Dezvolta subiecte comune, iar daca ajungeti la o discutie deep, incearca sa il intelegi si sa ii dai sfaturi.Impresioneaza prin stilul tau, printr-un vocabular elevat, incearca sa faci mici glumite copilaresti, fi tu insuti! Succes!

1 răspuns:
| Mozambic19 a răspuns:

Cum sa te comporti in preajma lui?
Fi naturala... nu sari pe el happy lasa-i un pic de "spatiu personal", nu te comporta ca o disperata, asta il va speria si indeparta
Lasa lucrurile sa evolueze de la sine
Nu le grabi!
happy

Faza cu visu ....nu-ti fa prea multe sperante ...adica, daca l-ai visat, asta nu inseamna mare lucru, doar ca tu te gandesti in permanenta la el, de asta l-ai visat happy
nu pentru ca ar fi vreo "conexiune" intre voi happy