| Silviu2004373 a întrebat:

Salut tpu.deci eu am o colega in clasa care îmi place de ea.Ea are 14 ani iar eu 13 o tachinez si da in mine(dar nu da tare)
A încercat si alti colegi sa o tachineze si nu i-a băgat in seama. Întrebarea mea este:
Este îndrăgostita de mine?
Contează așa mult vârsta?
Si daca nu este cum o pot cucerii?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

„Este îndrăgostita de mine?"

Poate.

"Contează așa mult vârsta?"

Nu în acest, dacă era mai mare diferența da.

"Si daca nu este cum o pot cucerii?"

Ai șanse puștiule succes.

| Silviu2004373 explică (pentru SG1995):

Ti se cuvine funda
multumesc pentru sfat

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cred ca-i indragostita de tine, pentru ca nu ar da in tine, in nici un caz.

| Silviu2004373 explică (pentru Violleta2022):

Pai a încercat ai alt coleg si nu la băgat in seama

| Silviu2004373 explică (pentru Violleta2022):

Dar crezi ca, contează ani așa de mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Silviu2004373):

Mai puiule, tu ai doar 13 ani, inca esti copilas, ea are 14 ani si-i mai dezvoltata decat tine. Normla ca-i interesata de un baiat mai mare., de aceea iti vorbeste asa.
varsta conteaza acum, dar nu va mai conta dupa 20 de ani.
Este cunsocut faptul ca baieteii se dezvolta cu 2 ani mai incet decat fetele, pana la varsta cand se incheie cresterea, deci, fata nu are nici un interes la un copil de 13 ani, cel mai probabil s euita dupa unul de 15-16 ani.

| Silviu2004373 explică (pentru Violleta2022):

Acum vorbest de parca ea ar avea 19 ani si eu 13
si daca e mai inalta cu 3-4 cm decat mine ce e?
dragostea nu are varsta.
si daca ea simnte ceva pentru mine e ok.
oricum eu merg la sala am muschi, mi se vede vena acea pe muschi, ii pun pe toti din clasa la skandenberg.
asa ca am multe sanse cu ea

| Turbo223 a răspuns (pentru Silviu2004373):

Dragostea nu are varsta.Mda e adevarat dar e un proverb pentru dragostea dintre adulti, o iubire adevarata (ambii sunt MAJORI, ambii au suficient cap si minte pentru a sti ce inseamna IUBIREA). Cand cineva intre 10 si 14 ani se "indragosteste" zice "Imi place de fata aia, sunt puternic si frumos am sanse!" iar un adult in toata firea spune doar "O iubesc".Eu zic ca ar trebui sa astepti sa mai cresti, nu pentru ca ea are 14 ani si e mai mare, ci pentru ca la 10-14 ani nicio relatie nu prea tine e mai mult o joaca prosteasca, oricum va despartiti.Dar daca te consideri MARE iti poti face iubita, eu pana la urma am incercat sa iti dau un sfat pe care cred ca il vei lua drept "nefolositor."

| Violleta2022 a răspuns (pentru Silviu2004373):

La 13 ani nu-i dragoste!
Este simpatie, este placerea de a comunica cu o fata, abia de acum incepi sa prinzi aripi... deci, esti departe de realitate si habar nu ai cu ce se manaca dragostea.
Doamne cat de copil poti sa fii, gandirea chiar de copil mic, tu cerzi ca, de ai muschi ii dai gata pe toti, chiar m-ai facut sa zambecs de cat d einocent esti...
Puiule, cu anii vei intelege ca muschii tai le lasa rece pe fete, fetele vor un baiat dragut cu comportament frumos, galanton, care stie sa deschida gura si sa nu vorbeasca despre el sau muschii lui, care stie sa asculte, care stie sa faca complimente fetei... dar sunt convinsa ca vei invata in ani cum s ate comporti cu fetele, pana atunci, pune mana pe carte sa-ti cizelezi inteligenta, si apuca-te de un sport, care te dezvolta frumos si armonios.
Nu uita, culturistii au corp frumos, dar au puta mica, deci, prea multi muschi, dauneaza la sex!

| Necunoscut112 a răspuns:

O propoziție nu se începe cu "deci".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa dea in tine daca te place? O fata care este indragostita de tine o sa incerce mereu sa fie feminina si draguta nu baietoasa si brutala. Cred ca te vede mai mult ca un prieten mai bun nu e o dovada faptul ca te batelaughing

| MEB a răspuns:

Pai incearca sa te comporti frumos cu ea sa o faci sa inteleaga ca iti place de ea.