| Cumvreu a întrebat:

Salut, sunt gay, însă eu nu vreau sa fiu așa, am am început sa cred ca singura varianta ar fi moartea. Orice as face nu pot sa ma gândesc la femei, ajutați-mă, cum sa fac sa fiu o persona ca toate persoanele normale? Vreau sa am o familie, copii pe viitor, cel mai bun sfat primește funda. Menționez am 16 ani și dacă mai este cine va in aceeași problema ca mine dați-mi add.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să înveți să te accepți TU pe tine însuți; sfatul unui psiholog te va ajuta enorm.
O să reuşeşti, trebuie să lupți!

17 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Dude, nu e nimic rau sa fii gay. Gaseste-ti un iubit, traieste-ti viata, fa-ti o viata si gata. Nu te omoara nimeni, nu asculta lumea.

| Cumvreu explică (pentru whatevernvm):

Scuze ca ați zic dar este cel mai prost sfat care l-am primit in viața mea eu nu vreau sa a-mi fac niciun iubit

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Dan193 a răspuns:

Incearca sa te uiti la fete care au parul scurt, imbracate casual, mai slabe, fara forme. Eu cand vorbesc cu asa fete parca simt ca fac ceva nenatural. Parca mi-i interesant insa in acelasi timp incerc sa ma distantez de la asa ganduri.
Poate merge si pentru tine si te vor atrage chiar daca esti gay.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dan193):

Nu ai auzit niciodata ca "nu conteaza cat de lung ai parul, mai presus e cat si cum gandesti"?
Fetele cu parul scurt si imbracate ciudat, sunt cele de care nu prea ai avea cum sa te apropii, te-ar face muci.winking

| Dan193 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am vrut sa te jignesc, daca asa arati. Eu doar i-am scris ce parere am eu si sincer daca as lua-o din spate ar arata ca un baiat...dar inca o data x.x nu vreau sa ma gandesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dan193):

Acum mi-a mai crescut parul cu vreo 20cm.winking
Ideea era alta, renunta la etichete!

| Lawrrrr a răspuns:

Si eu sunt gay. Eram in aceeasi situatie ca tine, si am zis **** it. Asta sunt, nu ma pot schimba. Daca eu nu ma iubesc asa, cum pot celelalte personae sa am iubeasca asa. Invata sa te iubestti, sa te accepti. Dar nu spune lumii pana nu esti pregatit, si nu mai devreme de 20 de ani. Trebuie sa stii sa vorbesti cu persoanele care te discrimineaza, sa iti aperi drepturile, etc, la 16 ani nu poti. Fii tare broo.

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

A-mi dai nr tău sa putem vorbi pe watap

| Lawrrrr a răspuns (pentru Cumvreu):

Contacteaza-ma pe e-mail. andreinicolae29@yahoo.com
Totusi esti in necunoscut pentru mine, nu pot sa iti dau numarul, sper sa intelegi.

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

Nu știu cum

| Lawrrrr a răspuns (pentru Cumvreu):

Skype ai?

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

Nu

| Lawrrrr a răspuns (pentru Cumvreu):

Pai si cum vorbim? mess?

| Cumvreu explică (pentru Lawrrrr):

Nu știu cum vrei

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru Cumvreu):

Luati-va o camera.

| Lawrrrr a răspuns (pentru Cumvreu):

Fa-ti skype.