| Alin_2226 a întrebat:

Salut, sunt impreuna cu o fata de 1an si 4luni, tot perfect frumos am facut foarte multe lucruri impreuna, dar de vreo 4 luni se poarta tot mai urat cu mine si imi spune ca nu ii pasa de mine si nu o mai intereseaza, de fapt aseara m-am despartit de ea, sper sa ne impacam astazi.eu cred ca e din cauza ca m-am purtat tot mai frumos cu ea si i-am aratat cat de mult o iubesc, ca fac orice pentru ea si ii fac toate poftele.nici cum nu mai merge, imi spune ca vrea sa fie si cu altcineva si din astea.Cum sa o fac sa fie din nou interesata? Sa simt ca ma iubeste ca in vremurile alea cand ne-am imprietenit? ajutati-ma va rog, daca merge promit ca i dau funda si vot la ala care ma ajuta

Răspuns Câştigător
| meyou a răspuns:

Pai stai asa, nu tu trebuie sa o faci pe ea sa simta la fel ca inainte, las-o si tu in pace, sa nu te rogi de ea sa va impacati sau alte astea. Daca vrea sa stea cu altcineva, e ok, las-o sa vada cum sunt si altii, poarta-te si tu indiferent, daca te tot tii de ea, va face ce vrea din tine. Daca o sa vada ca o ignori si nu te misca deloc faptul ca nu te mai vrea, de-abia atunci te va vrea inapoi, iar daca nu, inseamna ca nu te merita iar tu meriti ceva mai bun, pe cineva care stie sa te aprecieze. Daca iubirea ei pentru tine s-a terminat, si din cum iti vorbeste inseamna ca asa e, atunci e clar ca nu ar fi mers intre voi mai mult. Te doare, o iubesti, o vrei inapoi, dar fii barbat si strange din dinti, nu te merita, stai linistit, va veni alta fata care sa merite iubirea ta :*. Toate cele bune!

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mah frate, o sa spui ca mie mi-e usor sa dau sfaturi pentru ca nu sunt implicat emotional, dar eu zic s-o dai dracul de bagaboanta. Chiar nu te deranjeaza halul in care se poarta cu tine? Daca prietena mea mi-ar spune ca nu ii pasa de mine si mai rau, mi-ar spune in fata ca vrea sa fie si cu altcineva (ceea ce mi se pare de o cruzime fara margini) eu nu as mai vrea sa stiu nimic despre ea, niciodata, indiferent cat de mult as iubi-o. Trezeste-te...se poarta mizerabil cu tine!

| ELLSSA a răspuns:

Cand exista iubire pura, monotonia nu are ce cauta. E atat de curioasa cum este cu altul? Poate ca o sa regrete cand tocmai te pierde pe tine.Nu inteleg curiozitatea fetelor astora...
Poti incepe a fi un pic indiferent cu ea si vezi daca da semnehappy

| 10011993 a răspuns:

Pay Alin, daca unei fete nu-i mai pasa de tine! nu ai ce sa faci! pur si simplu asta e...viata merge inainte si fara ea! cam dupa un am intervine plictiseala! si relatia nu mai merge

| Laptuca a răspuns:

Nu vezi ca vrea sa fie cu unu care isi bate joc de ea, si o insulta? Am mai spus odata asta dar o sa mai spun odata.Mereu iubim persoanele care ne ignora, si ignoram persoanele care ne iubesc.