| monyk a întrebat:

nu mai stiu ce sa fac cu fostul prieten... zilele acestea m-a tot sunat si vorbea foarte frumos, pe mess a zis ca ma iubeste dar i-am zis ca daca vrea sa ne impacam daca ma iubeste si a zis ca ma iubeste dar nu vrea sa sufere, si tot imi zice ca se mai gandeste...de o saptamana el se tot gandeste, nu stiu ce sa cred, ori vrea doar sa imi dea sperante false sau poate ca nu stie ce sa faca, eu inca mai tin la el dar m-am saturat de situatia aceasta, am fost cu el un an si de 2 luni nu mai sunt cu el, nu inteleg de ce tot se poarta asa, adica totusi el are 21 de ani, eu am 16 si tot se gandeste...asta ma face sa cred ca isi bate joc de mine si ca nu ii pasa de mine, dar atunci de ce oare tot ma suna de o gramada de ori pe zi si vorbeste cu mine ca si cum am fi impreuna si cand ii zic daca vrea sa ne impacam imi tot zice ca se gandeste ca nu stie ce sa faca, m-am gandit sa il ignor, i-am sters si nr de telefon ca m-am saturat sa faca asa cu mine, ma gandesc ca daca ii pasa de mine, tot el ma va cauta si normal el ar trebui sa imi spuna ca vrea sa ne impacam, voi ce credeti, ce inseamna asta, de ce se comporta asa, adica nu imi spune odata ca vrea sa ne impacam, dar ma tot suna, imi zice ca ma iubeste, este gelos, imi cere parola de la id, si eu o am pe a lui, voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| ryxize a răspuns:

Ce sa spun...eu cred ca te iubeste daca se comporta asa precum spui. Poate kear intr-adevar mai are nevoie de timp pentru a se lamuri cu sentimentele lui pentru tine sau poate nici el nu e sigur daca vrea sa fiti impreuna si de aia iti cere timp?! Incearca si-l ignora pe un timp, nu vorbi deloc cu el, nu-i raspunde la telefon, la sms si nici pe net nu vorbi cu el; fa in asa mod ca sa nu mai stie nimic de tine un timp.Atunci o sa vezi daca kear te iubeste sau nu, daca te iubeste singur o sa te caute, o sa incerce sa afle cei cu tine, iar daca nu o sa-si caute de viata lui! Vezi si tu mai asteapta sau gandeste-te la altceva care ar putea functiona! Succes...

19 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

Daca nu ii pasa, nu pastra legatura in momentul de fata.Parerea mea este sa nu il mai intrebi nimic pe subiectul asta, sa-l mai lasi un pic, timp in care vor fi doar discutii pe teme obisnuite intre voi. Fie pui punct situatiei cerandu-i sa ia o decizie in graba si s-ar putea sa nu fie ce vrei u sa auzi, fie ai rabdare cu el si dupa o saptamana doua prinzi momentu cand sunteti voi doi si deschizi subiectul, luati o decizie impreuna.

| Linda a răspuns:

Aceeasi parere cu ultimele postari. Nu-i place sa fie singur, e greu dar nici nu vrea sa-si asume vreo raspundere cu tine. Parerea mea sa nu-i mai raspunzi si gata. (Doar daca te cere de sotie de la parinti si stabileste data nuntii ): )

| marsy a răspuns:

Nu-l mai cauta! Eu cred ca te-a iubit. dar acum s-a cam racit intre voi. Daca ati avut relatii sex. poate ar fi un motiv ca sa se intoarka la tine. sau vrea sa afle daca il mai iubesti. sunindu0te a vrut sa vada reactie ta. daca dorea sa fiti impreuna deja iti cerea asta. dar nu tu lui. Ignora-l... si o sa vezi daca el are nevoie de tine. Metiti sa fii iubita!

| Dara a răspuns:

Ti-am mai spus, pentru el e doar o joaca. In acest moment nu vrea decat sa profite de tine. Dupa 1 an, considera ca e "normal'' sa-si ia "trofeul". Faptul ca inca mai tii la el te face vulnerabila in fata lui si el stie acest lucru, de asta si insista.
Eu cred ca ar trebui sa il uiti si sa nu mai accepti sa stai de vorba cu el, indiferent de ce ti-ar promite. A dovedit deja ca nu e serios si ca nu tine la tine. Fii desteapta si nu-l lasa sa-si duca planul la bun sfarsit.

| alessyca a răspuns:

Baietii astiastraight face cine ii mai intelege... Poi daca tot te suna si iti zice cate in luna si-n stele cel retine sa va impacati? Cel mai bine e sa-l eviti si sa nu-i mai raspunzi sau ii raspunzi si ii zici sa te caute atunci cand se va maturiza si o sa fie in stare sa-ti dea un raspuns concrethappy
De ce sa o lungiti atat? Crezi ca merita? Iti faci mai mult rau, iti zic eu ca stiu cum e...sad sa o lungesti asa dupa c*ru' lui ca nu stie baiatu' ce vrea. Da ce suntem noi marionete sa ne joace ei pe degetehappy eu zic sa iei atitudinelaughing:*

| Liada a răspuns:

Cred ca te iubeste....ai grija la decizii..ca sa nu suferi

| Mixed a răspuns:

Depinde... poate vrea sa se impace cu tine fiindca te iubeste ...sau poate te vrea ca jucarie.winking .depinde cum o ei...
Nu-l mai intreba nimic .nu il mai baga in seama. daca il interesezi o sa te caute el cu siguranta! asta e parerea mea... tu faci cum vrei si cum crezi ca e cel mai bine pentru tine...
pwpici multi big grin

| Ingerasull99 a răspuns:

Eu zic sa il lasi in viata lui, asta isi bate joc de tine, a-ti facut sex(dragoste) cumva? vrea sa te tina aproape, dar in acelasi timp isi cauta pe alta! Mai sunt si alti baieti. Succes!

| tweety_8071 a răspuns:

Cred ca vrea o relatie fara implicatii...adica voi va comportati ca si cum ati fi impreuna dar nu sunteti... el vrea cred sa fie cu tine dar nustie cum sa-ti spuna...asa ca practic sunteti iubiti dar nu sunteti impreuna pentru a evita el vreo obligatie de relatie...si pentru a fi liber. poate vrea sa te foloseasca doar. cel putin asta da de inteles. dar daca accepta poate ma insel...acum depinde de ce raspuns iti da...
sper ca ai inteles cv... din ce am zis ca sincer nu stiu cum sa-ti explic...stiu cum gandeste...succes:*

| metal.dream a răspuns:

Nu stiu prea bine cum e dar daca e un tip sensibil si romantic e destul de normal sa se compoarte asa... nu stiu de ce va-ti despartit...ar fi mai bine daca il "ameninti" adica daca vrea sa fiti impreuna sa se gandeasca mai repede(hotaresti tu pana cand) eu cred in adevarata iubire si daca il iubesti ar trebui sa-i spui poate chiar asta e problema lui nu stie daca tu il mai iubesti... tu crezi ca isi bate joc de tine dar poate si el crede acelasi lucru...succes

| Văduva neagră a răspuns:

- Probabil vrea o pauza. straight face. mi s`a intamplat si mie. sau a cunoscut o alta persoana`. si vrea sa vada cum e. straight face. dka se poate intelege mai bine cu tine. sau cu persoana aceea. ori. chiar nu stie ce sa faca. si un an de zile totusi e ceva. poate a ramas marcat straight face.
eu zic sa ii lasi ceva timp` si dupa aia sa-l intrebi din nou` si daca zice ca inca se gandeste straight face. e clar straight face. nu-l mai cauta.
Bafta >:d< :*:*:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum ai incercat tot ce s-a putut ca sa il readuci langa tine, vezi si tu ca este nehotarat si se joaca cu tine.Nici nu te lasa, dar nici nu te ia, cum s-ar spune.Incearca sa il tratezi cu indiferenta, nu ii raspunde la telefon, vezi daca insista, vezi ce iti spune apoi...joaca-te si tu putin cu el, trebuie sa faci ceva si sa aduci mingea in terenul tau, intelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is mai mult ca sigura ca isi bate joc de tine si vrea sa para "gelos" ca sa te foloseasca si sa te arunce ca pe un gunoi...baietii is niste nesimtiti (unii) oricum multi! Si daca diferenta dintre voi ii de 5 ani...cred si mai mult ca-si bate joc... oricum crezi ce vrei asta-i parerea mea despre ORICE baiat! Nu m-am indregostit niciodata si am 13 ani si sper sa nici nu ma indregostesc niciodata! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faptul ca te suna sau ca iti zice tot felul de dulcegarii pe mess nu inseamna neaparata ca te iubeste ci poate face asta din obisnuinta, a fost obisnuit 1 an sa o faca iar acum... daca tu ii spui sa se impace cu tine si el iti spune ca se mai gandeste nu prea vad ceva serios, pentru ca daca te-ar iubi asa cum zice si i-ar fi asa de dor de tine, te-ar ruga frumos sa te impaci nu el, ar dori aceeasta, pentru ca daca iubesti cu adevarat o persoana ai vrea sa fii cu ea, ii logic. dar daca esti obisniut cu ea, in mom in care va despartiti el ramane cu acelsentiment de obisnuiunta dar in acelasi timp doreste si libertatea de a face ce vrea fara sa mai dea explicatii.asta este parerea mea. tu il cunosti cel mai bine si tu trebuie sa iei singura o decizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca daca te iubea nu mai statea atata pe ganduri.In fond si la urma urmei are 21 de ani, deci ar trebui sa fie matur si cu capul pe umeri si sa nu aplice astfel de jocuri... Te iubeste dar cand iy spui sa va impacati o da la intoarsa... Poate ca vrea doar sa se joace cu tine profitand de faptul ca tu inca ti la tine si manifesti diferite gesturi fata de el...Ar trebui sa-l tratezi cu indiferenta si sa vezi atunci ce se va intampla, daca insista in continuare si poate cine stie vazand comportamentul tau fata de el atunci poate o sa-ti ceara el insusi sa va impacati.Ai grija de tine:* si bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

thinking ...am patsit j eu asa... dar sincer nu trebuie sa cazi in capcana... poate doar sa fie un moft d al lui...sau poate chiar te iubeste...nu trebuie sa actionezi in nc un fel...doar astepti ce decide el...si daca in caz va impakti.incearca sa i putin distanta.sa vezi daca il deranjeaza acest lucru...sau daca il observa...id meu : lorry_nicegirl_4you...my vbm:*

| dyanne a răspuns:

Buna...eu spun ca sa il lasi sa nu il mai bagi in seama..sa fi indiferenta..si daca el te va suna in continuare si va face tot felul de astfel de lucuri inseamna k tine la tine...parerea mea...:*:*:*succes

| mely02 a răspuns:

Buna, parerea mea este ca trebuie sa il lasi un timp sa vada ce simte pentru tine si astfel iti vei analiza si tu sentimentele... daca intr-adevar te iubeste el va fi cel care va veni la tine cu propunerea sa va impacatibig grin
si in caz ca nu revine stai linistita pentru ca mai sunt si alti baieti care abia asteapta un semn din partea tahappy
Succes

| blondish a răspuns:

Pai eu cred ca te iubeste da nu ca la inceput...nu e gelos vrea sa faca pe gelosu in fata ta si vrea sa te amgeasca vede ca u ii dai mereu atentie si de aia face asa inceraca sa ai si u orgoliu si da-i sms sa te lase impace daca nu vrea sa se impace cu tine sa stii si u ce vei face in continuare si dupa aia o sa vezi ce o sa vina el la tine...nu-ti face grigi roata se intoarcewinking