| BloodyBlade a întrebat:

Funda! Buna TPU! am o problema...m-am impacat cu fostul pe care il iubesc si l-am iubit mult...dar problema este ca s.a despartit de mine dupa 5luni pe motiv ca sunt prea "nebuna, razgaiata, imatura si pun accent pe comunicare si pe invatatura" iar acum, de fapt de vreo 2 luni, se tot ruga de mine sa ne impacam si iata ca aseara am acceptat.dar el s-a schimbat foarte mult(il cunosc de 3 ani si era altfel,mai romantic, mai sensibil, ii pasa mai mult)insa un alt baiat cel mai bun prieten al meu de 2ani se poarta foarte frumos cu mine, ii pasa si nu cred ca m-ar rani+ invata, are note bune si este si dragut.cred ca am gresit ca m-am impacat cu fostul deoarece astazi cand l-am rugat sa ne intalnim a spus ca nu poate ca ii e rau si nu este prima data cand spune asta, in schimb acel baiat vine sa ma ia de la scoala desi nu suntem impreuna Va rog sfatuiti-ma ce sa fac.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DavidoW a răspuns:

E foarte simplu, baiatului ii place de tine mai mult decat iubitului, daca te iubeste vine la tine si in limba... happy nu este oprit de fatpul ca ii este rau laughing, foloseam scuza asta in clasa a6a sa ma lase profa acasa... Intr-o relatie lasa-ti unul de la celalat pentru binele relatiei SI FATA si baiatul happy eu pun accent pe cum gandeste fata, nu cum arata, am 16 ani si nu sunt urat rolling on the floor.
Glumesc. Iti doresc relatii putine, lungi si fericite! E bine sa ai mai multe relatii pana la casatorie, te va ajuta sa il nu parasesti pe sot, un simplu sfat... pana acolo mai este timp si experienta de acaparat, iubeste pentru cine este nu pentru cine vrei sa fie, PaPa.

6 răspunsuri:
| Krokodil a răspuns:

Friend-zoned.

| iccecrim a răspuns:

Zic sa fii cu prietenul cela tau dragut, dar pe fostul tau sa-l ignori sau sa ramineti prieteni, incearca sa il invitit pe baiatul cela dragut undeva la un suc,,, nu stiu,, incearca sa vorbitit pe tema asta.dar cu fostul tau idee nu am ce sa faci : ))) fostii sunt stupizi..ba te iubesc ba nu bafta si succes

| MyhaXMaya a răspuns:

Pai daca baiatul acela tine la tine si ii pasa de tine inseamna ca te merita mult mai mult.
Sfatul meu este sa te desparti de cel cu care esti acum daca tot zici ca nu prea ii pasa de tina si sa te pui cu cel care chiar tine la tina, bineinteles daca si tu tii la el.
Succes in dragoste! happy

| NoBodyByMe a răspuns:

Mai da.i timp iubitului tau si vezi cum se comporta, daca ai observat deja o schimbare inseamna ca nu i.a fost bine fara tine si e dispus sa fie altfel... daca nu merge cu el, inceraca cu celalalt baiat. Bafta!

| Biancabiabiiby a răspuns:

Despartete de cel care s-a schimbat si apropie-te de cel mai bun prieten deoare trebuie sa fii fericita si nu cred ca un 'baiat rau' te va face fericita.
iar daca acel baiat este cel mai bun prieten al tau inseamna ca aveti lucruri in comun de ati devenit prieteni.

| skiNNy1234 a răspuns:

Din cate ai spus nu cred ca fostul tine prea mult la tine. Iar acel prieten tine la tine mult mai mult si chiar te merita
Eu unul zic sa iti asculti inima! Tu stii ce e mai bine pentru tine! Bafta