| CiocolaticaDulshee a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 10 a. e normal sa fiu foarte atrasa de baieti mai mici, in clasa a 6 a sau a 7 a? Ma inteleg bine cu vreo 2 baieti si simt pentru ei mai mult decat o simpla prietenie, dar oricum cand aduc vorba despre asta, mai in gluma ei zic ca sunt cam mare pentru ei. ce ziceti, e normal? daca nu, ce pot face?

10 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Esti cam mare, intr-adevar. Ar trebui sa ii lasi si sa te uiti la cineva de varsta ta.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

E normal sa fii atrasa de persoanele cu care te intelegi foarte bine, varsta nu conteaza.

| DeyCj a răspuns:

De ce nu. Dacă dai de unu mai mic cat tine la care îi plac fetele mai mari ca el(așa ca mine) nu văd unde îi răul.Succes la agățat.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu cred ca zic baietii aia asa ceva. Orice baiat la 12-13 ani se uita dupa fete mai mari ca el.
Mai, nu stiu ce sa zic, banuiesc ca tu ai 16 ani, iar ei au 12-13 ani. Ar fi o diferenta. Adica, imagineaza-ti si tu. e altceva sa fii indragostita de un baiat mai mare ca tine cu 5 ani, de exemplu, iar tu si ai 20 de ani. Totusi sunt adulti, si u se vede diferenta. Dar altceva este cand o fata de liceu, iubeste un baiat de scoala generala. Imagineaza-ti un cuplu format din asa ceva. Baiatul sa fie mai mic ca decat fata si la ani si la inaltime si fata sa se tina de mana cu el pe strada si sa se sarute. Totusi nu ar fi diferenta mare de varsta, dar... ma rog. Sper ca ai inteles la despre ce vorbesc.

| Borsko a răspuns:

Lasa copii in pace. nu-i teroriza asa de repede, pedofilo.

| RinXIII a răspuns:

Pentru astia care o fac pedofila... Voi ce rost aveti in viata? V-ati inscris pe TPU sa va ajutati unii pe altii nu sa va jigniti. Mai bine stergeti-va contul.
Ciocolatica, nu poti alege pe cine sa iubesti, ci doar se intampla fara voia ta.

| DianaIonita a răspuns:

In dragoste si in razboi totul e permis, varsta nu conteaza, uite, intre bunicii unui coleg, diferenta de varsta e de 9 ani, iar bunica lui este cea mai mare....intelegi tu ce vreau sa spun

| vieriueduard00 a răspuns:

Dami un mesaj privat ca mi se pare ca te cunosc dar nu sunt sigur big grin vreau sa ma conving

| Necrophilia a răspuns:

Pedofila dracu.

| adicristian a răspuns:

Nu e mare diferentawinking