| avra2 a întrebat:

De ce ma simt atrasa de băieți care nu ma bagă in seama? Sau care sunt mai reci cu mine decât restul...

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Posibil isi place de baieti frumosi iar aia sunt mai smecheri sau nu sunt atrasi fizic de tine, in scimb alti baieti beta care nu te atrag fizic sunt in limba dupa tine, logic ca isi place misterul, curiozitatea e ceva normal

| Romanul86 a răspuns:

Așa sunt toate femeile! Ti se pare că ei sunt mai serioși și nu te vor abuza. Câteodată e tocmai invers.

Răspuns utilizator avertizat
| Chubby2104 a răspuns:

Când iubești o persoană doar tu stii de ce și cum. O faci cu ub motiv anume, pentru că acea persoană face ceva ce pe tine te multumeste, bucură, chestii de genul.

| HeillÓðinn a răspuns:

Suntem atrasi de necunoscut, de mister. Asta poate fi un drum initiatic pentru tine ca individ, sa inveti sa aspiri la Maretie, la cunoastere dar totodata sa nu ucizi tainele ce le-ntalnesti. Sa nu le expui, ci mai degraba sa le potentezi ACUM si pentru TOTDEAUNA.

Ai nevoie de afectiune in viata ta, dar dragostea e o hoata, fii mereu justa. Fie ca dragostea de viata sa fie un scop, dar stii scopul suprem? Maretia, evident. Si in mod sigur nu iubi pe nimeni atat de mult incat sa nu-l poti vedea murind. Sacrifica tot ce ai pentru o cunoastere autentica.

| iamdeeeeeni a răspuns:

De obicei oamenii visează la ce nu au/nu pot avea în loc să se bucure de ceea ce îi înconjoară. Trist, dar adevărat...
Dacă vezi că cineva nu te vrea în preajma lui, lasă-l și mergi mai departe. Toate lucrurile se întâmplă cu un motiv. Sper să conștientizezi că oamenii de care noi încercăm să ne agățăm cu orice preț, stau în viața noastră atâta timp cât au ce face. Unii poate sunt trimiși ca o binecuvântare, în timp ce alții sunt o lecție pentru noi.
Dacă ceva nu merge, nu merge pentru că nu e menit să meargă și oricât vom încerca să schimbăm asta, nu putem. De ce? Pentru că tot ceea ce ne înconjoară are un drum, ce trebuie urmat.