| anonim_4396 a întrebat:

Pentru prima oara vin cu o intrebare de asta, asa ca va rog sa ma ajutati :s. In gasca mea de prieteni, care ne stim de 6 ani, sunt si baiati si fete. Iar dintre baieti, este unul cu care ma inteleg super beton. Ma inteleg foarte bine cu el si noi am trecut cu 3 ani in urma printr-o relatie, dar am hotarat ca ar fi mai bine sa ne despartim.

Acum, el s-a facut mai inalt si e super frumos.Cred ca e cel mai frumos tip din scoala si e si destept: are 10 pe linie. Si sa spunem ca am inceput sa ma simt atrasa de el. Si nu ma intelegeti gresit! Dupa ce am terminat relatia de acum 3 ani, am devenit prieteni foarte buni si atat. Eu il ajutam sa cucereasca alte fete si el ma ajuta sa fiu cu alti baieti...

Acum, a inceput sa imi placa de el si sincer, nu stiu daca vreau asta. O data ce o sa imi placa cu adevarat de el, o sa fie complicat, pentru ca e super de treaba si stiu ca pot conta pe el si nu as vrea sa stricam relatia de prietenie. Sfaturi? Ce ziceti? Sa incerc sa fiu cu el, chiar daca nu stiu ce simte, sau sa raman la locul meu?

5 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

Adev arata prietenie nu se termina si nici nu incepe cu dragostea.iar dragostea poate fi eventual cireasa de pe tort.pana nu gusti din mancare nu stii ce gust are.ori mananci ori nu mananci? atata vreme cat iti pui intrebarea clar n u esti indragostita de el.un indragostit actioneaza, reactioneaa nu sta sa isi puna intrebari existentiale.

| neutrino a răspuns:

Daca ramai la locul tau il vei pastra mult timp. Daca il vrei iar pentru o relatie, il vei pierde din nou.

| Zeref a răspuns:

Mai bine amic decat nimic.Increderea in aceeasi persoana este diferita in situatia de cuplu sau amicitie. Odata ce v-ati despartit numai poate fi inapoi la fel ca in prima zi. Daca vei insista si ii vei arata ca iti place de el, cred ca se va distanta.Eu personal nu te-as mai baga in seama.As crede ca in tot acest timp tu ma vedeai altfel si eu ca pe amica mea.

| benga94 a răspuns:

O data ce ati fost impreuna si nu a mers, ai sanse mici sa crezi ca ar merge de data asta, daca va impacati bine ramaneti amici ca daca formati un cuplu si va certati nu o sa va mai bagati nici in seama, batei un apropo sastai tu linistita sa vezi cam ce ar spune spune-i asa mai in gluma razand ia zi iubire nu vrei sa repetam ce am facut acum 3 ani sau altfel cum te exprimi tu si vezi ce spune el, daca spune ca nu spui si tu era o gluma!winking

| Sks a răspuns:

Prin ceva de genul, trec si eu, din partea mea cred ca as prefera sa imi dai macar de banuit k vrei sa fim mai mult decat amiciwinking