| MakaroW a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a 7 a si imi place de o fata din scoala din care sunt si eu si ea e pe clasa a 8 a, pana acum o saptamana nu am remarcat-o deci nu ma cunoaste si nu o cunosc.Am aflat multe despre ea de pe ask si am aflat ca e timida, sensibila, ca e o fata cu o inima foarte buna si ca face 14 ani in decembrie iar eu fac 14 in noiembrie deci ne potrivim la ani.Eu vreau sa i spun tot ce simt pentru ea cand o vad singura in parc sau scoala dar problema e ca nu prea o vad la scoala ca ea e la etajul 2 si eu la parter si in pauza stau cu un prieten la etajul 1 dar nu prea o vad si cand o vad nu o vad singura, ea cum e buna la suflet nu cred ca ma va refuza.Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac? Vreau sa mai mentionez ca o intrebat odata pe facebook unde sunt baietii aia care incercau sa impresioneze o fata cu un trandafir si unde sunt baietii aia care i spun unei fete ce simte fata in fata nu pe mess sau facebook.E o fata simpla care nu vrea baietii cu bani multi si masini scumpe ea vrea pe cineva sa o iubeasca...e asa de buna! Dar mai e o problema...acu cateva zile i-am zis cu anonim sa puna o poza cu ea si ea a zis ca pune daca scriu fara anonim si i-am zis ca nu mai stau sa imi fac cont, apoi ea a pus o poza cu ea si a zis ca e oribila si i-am zis ca e foarte frumoasa si niciodata sa nu se indoiasca de asta, ea mi-a multumit si a zis ca poate o sa vorbim pe facebook.Eu am adaugat-o la prieteni si i-am zis ca eu sunt tipul care i-a zis sa puna o poza cu ea pe ask si ca vreau sa o cunosc mai bine dar ea nu mi-a scris nimic asa ca i-am zis pe ask ca incerc sa vorbesc cu ea dar ma ignora si din nou nu mi-a scris ceva inapoi.Mesajul de pe facebook l-a vazut la ora 11:48 si eu l-am scris la ora 10 poate mai vorbea cu mine daca eram la 11:48 online dar am iesit mai repede. Oare de ce nu mi-a scris inapoi pe ask? De ce nu mi-a scris pe facebook? E chiar asa de rusinoasa? In fine vreau astazi sa i scriu pe facebook ceva dar nu stiu ce ma gandeam sa i zic sa ne intalnim in scoala si sa i zic ce simt pentru ea

2 răspunsuri:
| lexybelle a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti cu ea la scoala,adica sa vorbiti fata in fata, dar nu trebuie sa ii spui deodata ceea ce simti, mai intii trebuie sa vorbiti sa va cunoasteti mai bine, si ea sa te cunoasca pe tine mai bine, pentru ca ceea ce scrii pe net nu intotimpul coincide cu ce este in realitate.

| U2NRutgQi2000 a răspuns:

Eu iti dau un sfat din propria experienta incearca sa te imprietenesti cu ea si cu prieteni ei esi cu anturajul ei la suc pizza.....ect si mai apoi spune-i ce simti.
nu brusc VREI SA FII PRIETENA MEA cunoasteo ca si un prieten iar mai apoi ca iubit iti urez succes