| MakaroW a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a 7 a si imi place de o fata din scoala din care sunt si eu si ea e pe clasa a 8 a, pana acum o saptamana nu am remarcat-o deci nu ma cunoaste si nu o cunosc.Am aflat multe despre ea de pe ask si am aflat ca e timida, sensibila, ca e o fata cu o inima foarte buna si ca face 14 ani in decembrie iar eu fac 14 in noiembrie deci ne potrivim la ani.Eu vreau sa i spun tot ce simt pentru ea cand o vad singura in parc sau scoala dar problema e ca nu prea o vad la scoala ca ea e la etajul 2 si eu la parter si in pauza stau cu un prieten la etajul 1 dar nu prea o vad si cand o vad nu o vad singura, ea cum e buna la suflet nu cred ca ma va refuza.Voi ce credeti? Ce ar trebui sa fac? Vreau sa mai mentionez ca o intrebat odata pe facebook unde sunt baietii aia care incercau sa impresioneze o fata cu un trandafir si unde sunt baietii aia care i spun unei fete ce simte fata in fata nu pe mess sau facebook.E o fata simpla care nu vrea baietii cu bani multi si masini scumpe ea vrea pe cineva sa o iubeasca...e asa de buna! Dar mai e o problema...acu cateva zile i-am zis cu anonim sa puna o poza cu ea si ea a zis ca pune daca scriu fara anonim si i-am zis ca nu mai stau sa imi fac cont, apoi ea a pus o poza cu ea si a zis ca e oribila si i-am zis ca e foarte frumoasa si niciodata sa nu se indoiasca de asta, ea mi-a multumit si a zis ca poate o sa vorbim pe facebook.Eu am adaugat-o la prieteni si i-am zis ca eu sunt tipul care i-a zis sa puna o poza cu ea pe ask si ca vreau sa o cunosc mai bine dar ea nu mi-a scris nimic asa ca i-am zis pe ask ca incerc sa vorbesc cu ea dar ma ignora si din nou nu mi-a scris ceva inapoi.Mesajul de pe facebook l-a vazut la ora 11:48 si eu l-am scris la ora 10 poate mai vorbea cu mine daca eram la 11:48 online dar am iesit mai repede. Oare de ce nu mi-a scris inapoi pe ask? De ce nu mi-a scris pe facebook? E chiar asa de rusinoasa?

P.S. nu vreau sa stau sa mai o cunosc vreau sa trec la fapte sa i arat cat de mult o iubesc si o sa ne cunoastem

3 răspunsuri:
| ZuZumonster a răspuns:

Mai intai ia-o mai usor in primul rand ce zici daca v-ati imprieteni laso sa te cunoasca si daca crezi ca tea cunoscut destul atunci zii ce simti tu pentru ea! p.s. du-te la ea cu curaj pentru ca asta asteapta o fata de la un baiat, sa vina la ea daca tu creai ceva de la ea!

| AnDREY200213 a răspuns (pentru ZuZumonster):

Corect bine ai spus si eu incetul cu incetul m-am apropiat de o fata si acum stau cu ea

| ZuZumonster a răspuns (pentru AnDREY200213):

Ma bucur ca te am ajutat... sa va tina!