| Near a întrebat:

Sunt in clasa a 9a. n-am avut nicio relatie si imi place mult o fata cu care conversez mult pe mess. In fata ei ma pierd. adica nu pot fi eu insumi. Sunt timid rau de tot. cred ca ma place. stiu sigur ca tine mult la mine dar nu stiu daca vrea ceva mai mult. ieri am avut bal si statea pe scaun si vorbea cu cineva prin mesaje si cand primea un mesaj se uita peste umar la mine. mai veneau baieti la ea si o invitau la dans dar ea ii refuza si parca ma astepta pe mine. dar eu asa timid. :-s ea e mai matura decat mine. are mai multa experienta decat mine, dar din pacate e genul de fata cu 'baiatul face primul pas'. probabil o sa mai adaug detalii daca va fi nevoie. intrebarea: cum pot scapa de timiditate? multumesc celor care se abtin de la mistouri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca stie ca iti place de ea...tu stii ca si ei ii place de tine, nimic mai simplu. Nu ai curaj sa ii propui nimic? Nu-i bai. Sarut-o direct la o petrecere sau la un moment dat cand simti tu ca ar trebui...nu pot sa iti explic pentru ca vei stii tu cand, chestiile astea se simt. Succes:*

6 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Uite,ii poti spune pe mess ca iti place de ea si ii spui ca vrei sa va intalniti. Gaseste un loc in care sa fiti singuri, apoi o intrebi daca vrea sa fie cu tine. Daca accepta, sarut-o sa ia-o in brate. Timiditatea nu te ajuta, stiu cum e. mult succes. Numai bine!winking

| cristianorudi7 a răspuns:

Si eu sunt la fel ca tine(numai ca st in clasa 11), m-ai descris si pe mine acolo; mah acum nu stiu ce sa spun, ca nu am experientalaughing, da cel mai bine ar trebui s vb usor usor cu ea si bam bam bam... kd ca m-ai inteles.

funda

| Near explică:

Nu mai cersiti funda. ea stie ca o iubesc. vorbim mult si ne intelegem chiar bine. oricum mersi deniissaa.
@cristianorudi7: sper sa nu raman asa pana`ntra 11a.

| Near explică:

Stie ca-mi place de ea. nu`i plac propunerile pe mess. si da, probabil mai sunt baieti ca mine. si ea mi-a spus ca modul in care sunt capabil sa iubesc este foarte dragut big grin va multumesc tuturor pentru sfaturi happy orice alte sfaturi si incurajari sunt bine venite big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oooo ce dragut love struck. Mai sunt si baieti ca tine?happy Credeam ca e plina lumea de penali tupeisti care nu stiu ce inseamna "a iubi". Timiditatea e draguta dar nu exagera cu ea...e mai greu la inceput, dar spune-i direct ca iti place de ea. Nu are rost sa iti spun cum pentru ca tu o cunosti mai bine si stii cum sa o iei big grin. Ai incredere vei reusi. Sunt sigura ca reusesti, chiar si tu esti prin faptul ca esti foarte increzator si ai spus ca si ea te iubeste. Bafta!

| deniissaa a răspuns:

De timiditate ai putea scapa rugand un prieten sa vorbeasca cu ea. stii. ca dupa ce vorbeste cu ea prietenul tau, ea va sti ca vrei sa faci primul pas dar iti este frica sa incerci. asa va intra ea in vorba cu tine si poate incepeti o relatie frumoasa. succes!happy