| Near a întrebat:

Sunt in clasa a 9a. n-am avut nicio relatie si imi place mult o fata cu care conversez mult pe mess. In fata ei ma pierd. adica nu pot fi eu insumi. Sunt timid rau de tot. cred ca ma place. stiu sigur ca tine mult la mine dar nu stiu daca vrea ceva mai mult. ieri am avut bal si statea pe scaun si vorbea cu cineva prin mesaje si cand primea un mesaj se uita peste umar la mine. mai veneau baieti la ea si o invitau la dans dar ea ii refuza si parca ma astepta pe mine. dar eu asa timid. :-s ea e mai matura decat mine. are mai multa experienta decat mine, dar din pacate e genul de fata cu 'baiatul face primul pas'. probabil o sa mai adaug detalii daca va fi nevoie.
intrebarea: cum pot scapa de timiditate?
multumesc celor care se abtin de la mistouri

Răspuns Câştigător
| LittleZu a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni sa scapi de timiditate, mai ales ca spui ca te pierzi in fata ei.Fi tu insati in fata ei, si capata incredere in tine, iar cand va fi momentul, fa-i pe plac si fa tu primul pas, o sa ii placa chestia asta.happy

1 răspuns:
| Emmy_4021 a răspuns:

Ai spus ca esti timid cand esti in fata ei, dar ai spus ca vorbesti pe mess cu ea.In felul asta poti vorbi cu ea fara sa te pierzi pentru ca nu o vezi. Poti sa incepi cu niste glume si chestii din astea si la sfarsit poti sa ii spui ca intr-o gluma daca ar avea curajul sa fiti impreuna.Asa ai putea sa iti dai seama daca chiar vrea ceva mai mult. Daca spune da ii poti zice ceva de genu ca ati putea incerca o vreme, sa vedeti daca va potriviti si chestii din astea.Si ai mai spus ca esti timid...si eram inainte timida dar, ce pot sa spun.toti pritenii mei sunt mai.indrazneti sa spun asa si astel am scapat de timiditate si rusine.Conteaza si cu cine umbli.