| Dianka_4924 a întrebat:

Sunt intr-o situatie dificila si as vrea sa cer parerea voastra.Incepind viata sexuala cu prietenul meu, el fiind tot virgin, cu toate ca am citit multe de asta si m-am consultat cu cei mai mari, nu aveam experienta. S-a intimplat asa ca am ramas insarcinata.Parintii nostriu nu stia, nu am vrut sa stie hotarind sa rezolvam aceasta problema singuri(eu am 14 si el 16), stia doar un frate de-al lui care ne-a ajutat cu bani si prietenii care la fel ne-au fost aproapesadPina la urma a aflat sora mea care nu e in tara insa a anuntat-o pe mamasadEu eram la el la gazda(el invata si nu sta acasa)trebuia urmatoarea zi sa ne ducem sa fc avort prin chiuretajsadAm vb cu mama pe tel(cred ca va imaginati in ce stare era, apoi insa s-a linistit putin). A vrut sa vina si ea insa pina la urma am convins-o sa o facem singuri, cu noi era un prieten bun de-a lui care ne-a ajutat foarte mult(el are 18 deja si a trecut prin asta nu odata)asa ca nu ne-a venit chiar greu sa gasim un medic care sa fc asta fara iscalitura parintilor)Am facut-osadStiu ca ma ve-ti judeca, stiu ca nu am facut corect, chiar am vrut sa ma sinucid dupa asta si intotdeauna pling cind imi aduc aminte, insa am avut aproape persoane dragi care m-au sustinut tot acel timpsadAtunci cind am facut asta el nu a fost la perechi o saptamana din cauza ca a stat cu mine si i-a lamurit diriginte-i care-i treaba crezind ca mama lui nu are cum sa afle de aceasta(mama lui e profesoara de francezasad)Mama a fost de acord cu asta ca mama lui sa nu stie.Deci,ieri el iarasi nu a fost la perechi din cauza ca nu a auzit desteptatorul, diriginta i-a sunat mamei lui si i-a spus. Ea s-a dus la el la colegiu sa vb cu ea si a intrebat-o de ce nu a fost si acea saptamana. Ea(diriginta)i-a spus dcsadNustiu ce reactie a avut, el spu-se ca ea a zis ca si surorile mele au unceput asta devreme(ele insa au inceput la 17 viata sexuala). I-a spus lui sa o sune deseara numaidecit sa vb. I-am spus sa o sune acum dar a zis ca o va suna deseara(el zi-se ca ea mai mult isi facea griji dc a lipsit de la ore ieri)dar o cunosc putin pe mama lui si cam, nu cred, orice parinte si-ar face griji mari sa auda asa ceva.Eu ma gindesc ca poate a spus ceva de rau despre mine sni el nu vrea ca eu sa stiusadsau cine stiesadA spus ca ii va trece si tot asa, dar eu invat in scoala unde ea preda si nu-s cum sa o privesc acum.Mai ales stiu precis ca o sa vrea sa vb cu mine' de astasadNus ce sa-i spun, o sa ma pierd(Inainte am mai avut probleme cu ea, spunea sa ne despartim, nu stiu ce nu-i placea ei de mine.Peste un timp a spus ca e ok)Adica si-a schimbat parerea intr-un felhappySi la scoala se zimbea si chestii d'astea.Acum insa nu stiu ce va fisadCum sa vorbesc cu ea ca sa se linisteasca? Sa-i spun ca a trecut? Adica, sa intre in situatiesadImi dati niste sfaturi va rog cum sa ii spun? Nu am ideesadSi imi e frica(((funda:*

Răspuns Câştigător
| Romancutza a răspuns:

Scumpo, ea are toate motivele sa te priveasca cu ochi rai.

Ma bucur ca esti realista si ca stii ca ai facut o prostie, dar greu va uita lumea de asta.Mama lui nu s-a obisnuit inca cu ideea, si nu-si mai dorestesa faceti aceeasi prostie.Fi calma, explica-i ca ati facut o greseala si ca nu va asteptati la asa ceva.Nu o contrazice in ceea ce spune ca ea are mai multa experienta in viata si stie ceea ce face. Da-i dreptate si taci.

Calmeaz-o explincandu-i ca nu se va mai intampla, si ca vei face tot posibilul ca una ca asta sa nu se mai intample.Asteapta sa se obijuiasca cu asta si vei vedea ca dupa va fi mai bine iar apele se vor calma.

8 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Anonimul de sus are dreptate... din cauza unora ca voi se duce tara asta de rapa straight face

| BBoyBogdy a răspuns:

Pai sincer straight face este cam complicata treaba, si nu prea te inteleg dar. sa revenim cu sfatul, poti sa ii spui prietenului tau sa te ajute. sa fie langa tine cand vorbesti cu ea si sa iti promita ca orice s-ar intampla sa iti tina partea sa te apere ca doar de aceea e iubitul tau nuh?, sincer cu mai mult nu te pot ajuta si eu am doar 15 ani si nu mi-am inceput inca viata sexuala

| BiuL a răspuns:

Chiar vreau sa te ajut dar mi-e ft greu sa inteleg ce scrii... scrii foarte prost. asta se intampla daca in loc sa iti vezi de scoala iti arde de baieti... in fine, toti gresim da` din greseli invatam, greseala ta a fost ca te-ai grabit, e timp in viata de toate.
Acum ar trebui sa le iei pe rand, in primul rand sa incerci sa lasi deoparte gandurile si sa te concentrezi pe scoala ca azi maine vin testele nationale, cu prietenu daca consideri ca te iubeste si va potriviti atunci ramai cu el dar pe viitor fiti mai atenti, sunt mai multe metode sa te protejezi de sarcini nedorite si daca nu vei trece peste faza cu avortu incearca sa apelezi la un psiholog, probabil este si la scoala ta.
In ceea ce o priveste pe mama lui (cred ca asta e cea mai mica dintre probleme) incearca sa fii sincera, am invatat din proprie experienta ca sinceritatea te ajuta si e apreciata si oricum a fost si ea tanara si ca probabil a gresit si ea la viata ei intr-un fel sau altul. Probabil si-a pierdut si ea si mama ta increderea in tine, trebuie sa le-o castigi in timp, sa fii sincera, sa ai rabdare si sa incerci sa le convingi ca tu si prietenul tau chiar va iubiti si de aceea ati facut ce ati facut nu din teribilism, ca v-ati invatat lectia si ca pe viitor veti fi mai atenti.
Bafta!

| Dianka_4924 explică:

Nu am vrut sa se ajunga la asta si imi pare foaarte rausad

| Dianka_4924 explică:

Nu sint prostuta si nu stiti ce este intre mine si prietenul meutongueDaca nu eram sigura ca ma iubeste la fel de mult cum il iubesc si eu nu mai faceam asta la 14, eu am cerut un sfat, nu am postat intrebarea ca cineva sa ma critice, sa imi spuna ca sunt proasta sau ceva d'genu. Da, am gresit, si stiu foarte bine asta, dar nu mai pot da timpul inapoi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fereste insarcinata la 14 ani, se duce d******i lumea asta straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu nu intelegi ceva, ce fel de copil intreg la minte isi incepe viata sexuala la 14 ani? Acuma serios mie nu-mi vine sa cred ce citesc pe acest site O. O Sincer credeam ca lumea mai are o sansa foarte mica acolo, dar cand vad ca copiii in loc sa se distreze, sa se bucure de copilarie ca doar una aveti fratilor, dar nu, voi incepeti sa faceti sex de la 14 ani! Brave tata tot asa, inca cativa ani s-o tinem asa si o sa vad filme porno cu copii de 12 ani, in fine, cat despre problema ta sincer eu cu baiatu n-am ce sa-i spun pentru ca el macar are 16 ani, tot e mic dar fiind baiat se mai iarta sa zicem, dar la fete sa faci sex de la 14 ani e ceva total anormal in opinia mea, nu ca la baieti ar fi mai bine doar ca ei nu isi pierd nimica, virginitatea la baieti nu reprezinta nimic pe cand la fete eu zic ca e cel mai de pret lucru, si daca tu faci asa ceva de la 14 ani imi cam imaginez ce fel de viata o sa ai. Despre cum ai putea sa vorbesti cu mama baiatului, exact cum a spus bogdan, sa fie si el de fata si poate thinking Nu am cum sa-mi imaginez ce as face eu in locul parintilor tai, sa aflu ca fiica mea a ramas insarcinata la 14 ani cred ca o dau spre adoptie, imi pare rau daca te-am jignit dar pur si simplu mi se pare incredibil ce se intampla in lumea asta straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi permit sa-ti dau un sfat si crede-ma ca stiu ce spun. Din povestea ta se intelege cu greu ceva dar sper totusi ca am priceput esentialul.

Ce as face eu - pe puncte:
1. L-ai vazut pe dracul dar macar ai reusit sa scapi de o sarcina nepotrivita pentru varsta ta. Acum baga la cap si INTOARCE FOAIA. Treci peste tot ce a fost. Ceeace ai facut e totusi problema ta si nu esti nicidecum o criminala. Esti doar prea mica si cam prostuta in plus.

2. Asigura-i pe cei la care tii ca nu se va mai intampla. Trage cu dintii sa nu se mai intample pana cand nu iti vine ceva minte in cap si experienta (peste 3-5 ani cel putin).

3. Foloseste experienta asta si ca sa te pui cu burta serios pe carte, cat poti tu. Vei reusi! Asta te va feri sa mai faci alte prostii. Dupa felul cum scrii se pare ca esti cam prostuta bine. Dar te poti indrepta.

4. Gandeste-te serios daca nu ar fi cazul sa-l,, parchezi" pe prietenul tau. Adica sa-l pui deoparte si sa-i temperezi poftele (va fi greu!) daca tii foarte mult la el (mai tarziu s-ar putea sa nu mai tii atat de mult). Daca i-a placut de tine asa cum pari acum (prostuta) inseamna ca a vrut sa se foloseasca de tine doar ca obiect de sex. Daca e asa, merita sa-i dai papucii imediat ce citesti acest mesaj.

Succes!