| cnvv a întrebat:

Salut
Sunt la inceput de relatie cu o fata, avem 3 saptamani, peste cateva zile facem 1 luna si ne-am certat deja o data (ea a decis sa luam o pauza) insa dupa 2 zile ne-am intalnit si ne-am impacat spudandu-mi ca i s-a facut dor de mine. Ne-am si sarutat, pentru prima data. Eu locuiesc intr-un oras micut, iar ea intr-un sat din apropiere. De cateva zile, insa, nu stiu, am impresia ca o plictisesc. Sunt momente in care nu-mi raspunde la mesaje si chestii si chiar am vorbit cu ea despre asta; mi-a zis ca nu poate raspunde mereu la timp la unele mesaje, si mi-am dat si eu seama de chestia asta, cateodata nici eu nu ii raspund la timp. Cateodata cred ca si o enervez cateodata, dandu-i mesaje. In vacanta asta ne-am inatlnit de 3 ori, deorece parintii ei nu o lasa mereu in oras dar a meritat fiecare clipa petrecuta cu ea. In timpul liceului ne intalneam in fiecare zi, mai chiuleam de la cateva ore pentru a ne vedea si chestii. Am vorbit cu ea despre asta si mi-a spusc a sunt prea atasat (stiu asta, ma atasez prea repede de orice si oricine). Dar acum nu stiu de ce am impresiile astea, cred ca imi este doar dor de ea si toate astea sunt doar in capul meu. Asa e la inceput de relatie? Vreau un sfat

2 răspunsuri:
| M7Seven a răspuns:

Nu cred ca mai are rost sa continui sa investesti sentimente pentru fata respectiva. Daca ti-a spus ca esti prea atasat de ea este clar ca nu cauta pe cineva ca tine ( si nu poti sa o invinuiesti pentru asta, fiecare avem genuri difereite ). Daca deja a aparut monotonia si ideea de pauza dupa 3 saptamani sunt sanse foarte mari ca relatia voastra sa nu mai mearga

| xTheMalware a răspuns:

Asta e fratemiu doar accepta ideea cauta pe alt cineva be happy