| RobyRobert01 a întrebat:

Salut, acum 2 saptamani, am primit un mesaj pe facebook, era o fata foarte draguta, mi-a zis ca m-a vazut in oras, faptul ca s-a interesat de mine, ca m-a cautat, a fost un lucru WOW pentru mine, am tot vorbit 5 zile aproape non stop, nu stiu cum si e foarte ciudat, acea fata a reusit sa ma faca sa tin asa de mult la ea ca de ochii din cap, am inceput sa o plac, si ea zicea acelas lucru, ne intalneam aproape in fiecare zi pana cand am ajuns sa fim o " relatie " daca o pot numi asa, totul frumos, o iubeam din ce in ce mai mult, dar de cateva zile a inceput sa nu mai vorbeasca cu mine cum o facea inainte, a inceput sa vorbeasca mai vulgar, la mesaje raspunde mai greu., eu sunt un baiat foarte sensibil si pun sentimente din prima, chiar daca nu ar trebui sa fac acest lucru, ma puteti ajuta va rog? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| writtennnns72 a răspuns:

Aşa este prima oară când ai drag de cineva..toate bune şi roz iar când îl ai sau o ai lângă tine totul e banal, parcă nu mai ai pentru ce să lupţi că ai obţinut ceea ce îţi doreai, nu mai e aceeaşi satisfacţie să vorbiţi ca în primele zile, mi s-a dus şi mie interesul când vorbeam des cu un băiat. Când vorbeşti des cu persoana respectivă nu mai e acelaşi lucru, devine banal, nu mai aveţi subiecte de discuţie..Probabil s-a plictisit, nu ştiu ce să spun. Cel mai bine e să vorbeşti afară deschis cu ea, deoarece voi doi ştiţi cel mai bine cum merge relaţia voastră, noi, cei de pe TPU nu ne putem da cu părerea aşa la nimereală.
Baftă!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Relatiile astea la distantă sunt din start sortite esecului, nu merg. Trebuie sa o cunosti bine pe fată, sa vorbesti cu ea față in față, nu pe facebook, aia nu e relatie.

| RobyRobert01 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E din acelasi oras, ne vedem in aproape fiecare zi, si am reusit sa o cunosc destul de bine, eu pe ea cat si ea pe mine.

| corbulalbrosu a răspuns:

Intr-un mod cat mai politicos ai putea sa ii pui cateva intrebari cu privire la schimbarea aparuta in relatia voastra. Succes.

| OldSoul a răspuns:

E clar ca ea te-a crezut altfel, iar acum ca te-a cunoscut exact cum esti (sentimental) nu mai se simte asa de atrasa de tine.
Poate iti vine greu de crezut dar cred ca 80% e asa cum spun.

| RainyDay a răspuns (pentru OldSoul):

Aprob 100%, e exact situatia aia de clasa a 4-a cand iti place de persoana X pentru ca e inalta, slaba, parul verde, ochii mov si ai asteptati super mari. Apoi il/o cunosti si se duce dragostealaughing)