| Ecbert a întrebat:

Sunt major si sunt homosexual, doar ca, pana in clasa a 9-a mi-au placut fetele. De ce pana in clasa a 9-a? M-am certat cu fata de care imi placea si de atunci nu m-am mai putut indragosti de nimeni. Nu mi-a mai placut de nici o fata cum mi-a placut atunci de ea. Simteam atractie pentru baieti si atunci, doar ca pana in clasa a 9-a, pentru fete era mai puternica. Acum sunt la facultate si din clasa a 9-a nu m-am mai indragostit de nici o fata. ci de baieti. Cum pot face sa ma indragostesc din nou de fete? Nu ma excit cand vad o fata dezbracata sau in lenjerie intima, insa, daca il vad pe baiatul de care sunt atras in pielea goala, atunci devin excitat. Nu ma excit cand vad orice baiat dezbracat(in vestiar la ora de sport nu ma excit deloc). Mentionez ca niciodata nu am avut o relatie (nici cu fete nici cu baieti). Va rog fara comentarii rautacioase.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hotaraste-te, esti major, sau esti inca la scoala?
Probabil ca esti gay, atata vreme cat iti plac baietii si te atrag sexual.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu simti niciun fel de atractie fata de fete atunci sigur n o sa poti sa tii faci o relatie cu vreuna. Probabil ca sentimentele tale pentru fata respectiva erau pur platonice si iti placea mai degraba ca o prietena buna decat ca pe o iubita. Nu cred ca te ar fi interesat sa ai si o relatie fizica cu ea. Ideea e ca nu putem schimba ceea ce suntem nu tine de alegerea noastra, ci ne nastem asa. Trebuie sa accepti lucrul asta in primul rand ca sa poti sa ai o relatie sanatoasa cu cineva. Eu nu am dus niciodata lupte de genul cu mine insumi. Din clipa in care mi am dat seama ca sunt bi am inteles ca e ceva firesc si nu mi-a fost o clipa rusine de atractia pe care o resimteam in egala masura pentru ambele genuri. Incearca sa cunosti un baiat si sa ai o relatie emotionala cu el. Sigur iti dai seama de adevarata ta orientare sexuala. Pana nu incerci nu ai de unde sa stii! Numai bine

| AlexSalling a răspuns:

Stii care-i ideea? Esti bisexual. Ti-a placut fata aia, dar acum iti plac barbatii. Te atrag mai mult. Fata acea a fost una mai speciala, in sens, iti plac barbatii mai mult decat femeile. Este adevarul, cuvintele tale o zic. Nu ai cum sa schimbi asta si te sfatuiesc sa nici nu incerci.

| AliTheo18 a răspuns:

Poate ca pur si simplu era ceva ascuns ce aveai pentru baieti, si atractia a aparut fix in acel moment, nu cred ca poate nimeni sa te ajute cu nimic, trebuie tu singur sa iti revi la femei, daca vrei asta, cu siguranta o sa reusesti, daca nu, asta este, asta iti e atractia, intelegi?