| deea_7018 a întrebat:

Salut.Sunt noua pe aici si as vrea sa va intreb ceva.Am 14 ani si mama nu ma lasa sa ma prieten pentru ca zice ca sunt prea mica. EA cateodata mai glumeste cand zice ca iti pl d ala sau chestii, dar cand vine vorba reala zice ca sunt prea mica.Toate prietenele mele au prieteni in plus eu invat si foarte bine nu stiu ce e rau in a avea un prieten! funda; X

Răspuns Câştigător
| butterfly11 a răspuns:

Salut.Multe fete au problema asta dar esti inca mica si se gandeste la binele tau, in plus sunt foarte multi baieti in zilele noastre care nu vor numai binele, si te pot influenta in multe privinte. La 14 ani multe fete sunt orbite de dragoste si patesc fel si fel de chesti iar mama ta cred ca se gandeste foarte mult la chestia asta. Asteapta pana la liceu o sa ai parte de mari schimbari in ceea ce priveste acest subiect.happy

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mama ta face bine zicand ca esti prea mica pentru asa ceva, o sa ai timp si pentru dragoste cand iti vine vremea

| RXN a răspuns:

Esti mica, la 14 ani nu stii cu ce se mananca o relatie.Chiar crezi ca totul se rezuma la tinut de manuta si pupat? Treburile sunt mai complicate de atat, mai ales daca vei fi cu un baiat mai mare decat tine si va veni vorba de sex, ceea ce nu esti dispusa[lucru normal si logic] sa oferi.Mai asteapta pana la liceu, cand vei fi suficient de matura sa mentii o relatie si sa nu suferi aiurea. O sa ai un prieten de la varsta asta, te vei atasa de vreun pusti, ala se plictiseste si ai sa suferi de nu o sa iti mai trebuiasca.Mai bine mai asteapta, e spre binele tau.happy

| simiiii a răspuns:

Heii! Phey muah e normal ca mama ta sa nu te lase sa ai prieten de la 14 ani. cel mai probabil se gandeste la binele tau ca sa nu suferi tu dupa vreun baiat sau ca sa nu-ti faca vreun raw. Eu in locul tau as sta pe ascuns cu iubitul. nu trebuie neaparat sa-l cunoaska mama tah doar nu-l iei de barbat oh go on asa ca nu o mai stresa cu subiectul " vreau si eu un iubit... dc nu ma lasi " ca poate in timplaughing nu te va lasha deloc. las-o! fiecare cu perceptiile lui pana la urma kiss. aa p. S sper sa nu faci vreo grese de gen sa-l aduci pe tip acasa sa-l cunoaska ai tai I don't want to see nu cred ca ai vrea sa ramana cu vreo 3 coaste ruptelaughing Te puupkiss! sper ca te-am ajutat si ai grija de tine! >; d

| PinkTerror a răspuns:

Depinde de definitia voastra de prietenie. poate ca ar fi bine sa vorbesti cu mamita ta si sa ii spui ce intelegi tu printr-o prietenie esti destul de mare pentru o prietenie dar intr-adevar esti prea mica pentru o relatie.
aaa si app nu trece prea repede peste copilarie, o sa treaca si o sa ii duci dorul. si ce daca colegele tale si amicele tale au prieteni... tu o sa iesi cu un eventual prieten nu elewinking

| Blueberry10 a răspuns:

Majoritatea mamelor sunt mai grijulii cand vine vorba de " puiul lor". Incearca sa-i arati ca poate avea incredere in tine ptc la 14 ani ar fi normal sa te lase sa ai un prieten. Gaseste un moment bun si discuta cu ea deschis depre tema asta, cred ca astfel va veti putea lamuriu amandoua in ceea ce priveste parerea celeilalte si sunt sigura ca va fi mult mai intelegatoare mai ales daca ii vei arata ca nu mai esti un copil. Mama mea obisnuia sa faca si ea asa, dar a observat ca am crescut. De obicei le e greu sa realizeze ca nu mai esti un copil mic, dar sunt sigura ca va intelege. Nu cred ca e genul de persoana absurd de grijulie deci bafta!:*

| CAMELEON07 a răspuns:

Poy fa-ti unul fara sa stie si mami tauwinking
Dk tu asta vreitongue

| MiUtZaA a răspuns:

Eu am avut prieten de la 10 ani iar mama mea stia si nu zicea nimic atat timp cat nu imi afecta rezultatele la scoala( nu chiar asa bune big grin... dar nu a vrut sa iau si mai relelaughing ) Dar tu ai 14 ani deci mi s-ar parea normal sa ai prieten. Vorbeste cu mama ta, iar daca nici asa nu e de acord fa-o pe ascunsbig grin.
Eu asa as face.
Decizia este a ta!
BAFTA!

| misa_9064 a răspuns:

Nu e adevarat, poti avea un prieten, dar sa nu fie mai mare ca tine, si pentru ca inveti bine de ce nu tear lasa? tu poti sati faci singura un prieten, e viata ta, tu hotarasti ce faci cu ea!

| Aex2010 a răspuns:

Pai depinde ce fel de prieten iti iei ca daca iti iei unul ca in a 3 zi te dezvirgineaza.
Adica ai inteles care e faza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar sa nu faci sex cu ei. Cand vor sa faci sex cu ei mai bine fugi straight face
Sa ai prieten doar asa sa il testezi, sa vezi ce fel sunt baietii, daca deja ai apucat sa te culci cu ei e grav. Un prieten calumea, cu care sa ai o relatie de durata, dupa 16 ani zic eu. E spre binele tau.