| anonim_4396 a întrebat:

Stiti baiatul de care v-am zis? Ei s-a rezolvat, da am alta problemalaughing. Mama nu ma lasa sa ma intalnesc pentru ca ea zice ca-s prea mica ( 13 ani ), dar prietenele mele au prieten si pe ele le lasa. Azi trebuia sa ma intalnesc cu el si a acceptat, iar acum s-a razgandit. Eu nu am cum sa-l anunt pe prietenul meu ca nu mai pot veni. Ce sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Pf. Explică-i mamei tale că nu faceţi nimic ieşit din comun, doar mergeţi la un suc şi mai vorbiţi şi voi ca între prieteni. Eventual, propune-i să te conducă să îl cunoască. Ea vrea să se asigure că vei fi în siguranţă, iar dacă îi propui să îl cunoască va reveni asupra deciziei şi poate că va accepta.
Într-adevăr la 13 ani e cam devreme...

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da, spune-i mamei tale ca nu mergeti decat pe terasa sau la disco, sau la un film si cel mult te va pupa. kiss
Sau mai bine nu-i spune ca se va speria. (stii ca pe ea nu o pupat-o decat tatal tau, si asta numai dupa ce o implinit 18 ani?) laughing
Oricum, sa ai grija ce faceti voi, sa nu fie ceva ireparabil. thinking
paa. ai grija de tine, Domnul sa fie cu tine

| Cretzule a răspuns:

Si daca prietenele tale au trebuie sa ai si tu?

| papushik_2619 a răspuns:

Pai ar fi trebuit sa faceti schimb de nr de telefon inainte...sau daca nu ii poti scrie pe mess.

| Oti a răspuns:

Vorbeste liber cu mama ta!

Explica`i si despre prietenele tale si spune`i ca simti nevoie sa fi mai libera sa socializezi!
Spune`i ca baitaul cu care te intalnesti e un tip de treaba si ca te respecta[acu` trebuie sa fie si adevaratwinking, caci daca nu e asa consider ca nu te merita:p]
Rezolva problema cu sinceritate fata de mama tu! Nu pe ascuns!