| Vodafone95 a întrebat:

Salut,sunt o persoana mai timida..am nevoie de niste sfaturi! Sunt boboc, am niste fete dragute la mine in clasa.Cum pot sa le abordez,sa le atrag atentia? Sa le bag in seama? Sa spunem ca intru in discutie cu ele,cum sa comport mai departe ca intr-un final sa le cuceresc. Fara raspunsuri prostesti, n-au rost.

3 răspunsuri:
| sayWhaaat a răspuns:

Urmeaza pasii astia:
1. Imprieteneste-te cu toate, comunica cu toate, fi baiatul ala cu care iti face placere sa vorbesti oricand.
2. Incearca sa-i distribui fiecarei fete in parte aceeasi atentie, nici mai mult nici mai putin pentru niciuna.
3. Dupa minim o luna, doua, in care ai facut primul pas, vezi care fata ti-a atras cel mai mult atentia, si invit-o la un suc in oras.
4. Daca nu e de acord, mai insista.
5. Daca totusi nu te place, ei bine, ai cam pus-o.
P.S : Intr-o clasa, cam toata lumea cunoaste pe toata lumea, mai ales fetele intre ele, daca se scapa una ca ai invitat-o in oras, alteia care ai invitat-o si pe ea, nu iti va fi bine.
De aceea nu e indicat deloc sa ai o iubita din aceeasi clasa cu tine.
In plus de asta, va plictisiti unii de altii pe parcursul a 4 ani.
Sfatul meu? Cauta fete din alte clase, licee.
Noroace!

| Nobody35 a răspuns:

Bună!
Cum ai zis si tu, trebuie mai intai sa le abordezi. Dat fiind faptul ca a trecut o saptamana de scoala, presupun ca ai facut cunostinta pana acum cu ele. Purtati discutii normale, spuneti-va parerile despre ceilalti colegi, profesori si despre liceu :d. Poti sa le intrebi ce pasiuni au, ce filme le plac, genul de muzica pe care il asculta. Daca aveti ceva in comun, dezvoltati subiectul si totul o sa vina de la sine in continuare. Mult succes! happy

| zyrex a răspuns:

K, parerea mea e ca daca vrei sa le cunosti bine trebuie macar o luna sa fiti prieteni, ca sa va cunoasteti reciproc calitatile si defectele. Pentru inceput incearca sa fiti amici, apoi mai vorbiti si voi in pauze, scoatele la un suc si poate atunci te vei alege cu fatawinking