| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si am o problema destul de mare.Sunt o persoana care arata ok,curat,aranjat,vorbeste ok si are simtul umorului si nu, nu sunt ultimul fraier.Dar sunt foarte timid, asta e o problema.Cum pot sa abordez fetele, sa le atrag atentia? Cum sa ma comport? Cum sa le cuceresc? De exemplu; Poimaine este luni, scoala.In clasa am ogramada de fete dragute si noi.Ce sa le spun, ca sa nu par nici disperat.dar nici fraier...Sanatate,cat mai multe sfaturi.Vreau sfaturi generale! Multumesc. Funda

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"vorbeste ok si are simtul umorului", ceea ce ai tu nu este timiditate, mergi la un psiholog ca ai ceva blocat la mansardawinking

| sayWhaaat a răspuns:

Eu la 15 ani nu purtasem o conversatie mai lunga de 10 secunde cu vreo fata din clasa mea, sau... vreo fata in general.
Parca te simti mai bine acum, nu?

| adriang95 a răspuns:

Tu nu erai și pe Softpedia, puștiulică?
Sfaturile mele:
1. Nu dispera. Să vrei o prietenă numai de dragul de a avea este cea mai tâmpită modalitate de a gândi
2. Ai mai multă încredere în tine! Dacă pui la suflet tot ce zic ceilalți o să ai de suferit.
3. Da, ești un fraier!
4. Nu mi-ai ascultat sfatul 2, așa că recitește-l și bagă-l în cap!
5. Nu e nevoie să fii cel mai șmecher pentru că nu vei mai fi tu și vei fi penibil.
6. Deschide gura! Asigură-te că te speli cel puțin o dată pe zi pe dinți și vorbește cât mai mult/multe cu cât mai mulți/multe.
7. Dacă ți-e frică de refuz, hai să-ți zic un secret: dacă ești refuzat NIMĂNUI NU-I PASĂ! Nu te faci de râs, nu pierzi nimic. Câștigi „experiență", încredere și, dacă nu pui la suflet, îndrăzneală și tărie de caracter!
Pentru mai multe idei, caută-mă pe pm

| oOoBrBoOo a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ele sau daca vorbeste un prieten/a deal tau sa mergi si tu acolo si te incerci sa te bagi in seama si usor, usor o te le cunosti si o sa vb cu ele linistit si incerca sa ascunzi emotile daca le ai.

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Hei, (numele ei), ai vrea sa iesi cu mine in oras Sambata sau Duminica?

| anonim_4396 explică (pentru 69AnonimuS69):

Prea direct.

| 69AnonimuS69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci gaseste tu ceva mai bun decat sfantul cuvant: COMUNICARE